Відтік коштів з нафтових фондів б'є рекорди.

18.03.2016

Після бурхливого тривалого зростання ціни на нафту увійшли в стадію корекції, і інвестори масово виходять з довгих позицій.

 

Тільки за останній тиждень з найбільшого в США ETF, який інвестує в нафту, вивели $ 348 млн, ледь не дотягнувши до антирекорду грудня 2013 року коли було виведено $ 354 млн. Ну а за останні два тижні відтік коштів перевищив $ 400 млн.

 

Від своїх січневих мінімумів ціни на нафту виросли приблизно на 50%, і тепер «ведмеді» знову перехоплюють ініціативу: кількість позицій, спрямованих на зростання, знижується, а на падіння - зростає.

 

За останні кілька тижнів експерти неодноразово відзначали, що зростання цін на нафту пояснюється масштабним закриттям коротких позицій, ну а оскільки більшу частину «ведмедів» за цей час з ринку винесли, тепер потрібно їх знову повернути, а пізніше повторити цей трюк.

 

Ну а поки нафтові ціни падають не дуже охоче. Якщо в ході торгів у вівторок ціна на WTI досягала $ 36, то на закритті вона піднялася майже до $ 37.

 

Пов'язано в першу чергу з даними по запасах від Американського інституту нафти (API). Зростання запасів нафти продовжувався, правда виявився скромнішим прогнозів. Замість очікуваних 3,2 млн барелів приріст склав 1,5 млн барелів. Зросли і запаси в Кушинга, причому сьомий тиждень поспіль, на цей раз на 471 тис. барелів.

 

Втім, оскільки на цю статистику реагують в основному алготрейдери, або, простіше кажучи, роботи, то ми і побачили зростання котирувань.

 

Насправді, все це локальні прояви, і набагато більш важливі події відбудуться сьогодні. Спочатку ринок нафти відреагує на свіжі дані по запасах і видобутку від Міненерго США. Якщо ми раптом побачимо зростання обсягів видобутку, можна припустити, що на це ринок відреагує дуже бурхливо. З іншого боку, сьогодні ввечері будуть озвучені підсумки засідання ФРС, причому з прогнозами і прес-конференцією, так що волатильність, цілком можливо, буде зашкалювати.

 

Тільки минулого тижня ми стали свідками того, як на рішення ЄЦБ курс пари EUR / USD продемонстрував одне з найсильніших внутрішньоденних рухів за останні 12 років.

За матеріалами:oilexp

Всі новини