PKN Orlen підписала довгостроковий нафтовий контракт з Saudi Aramco.

11.05.2016

Польська PKN Orlen підписала довгостроковий контракт з саудівської державною нафтовою компанією Saudi Aramco на поставку 200 тис. тон нафти щомісяця на нафтопереробні заводи Orlen. Про це повідомляється в прес-релізі польської компанії.

 

У документі говориться, що контракт підписаний на термін з 1 травня до 31 грудня 2016 року з можливістю автоматичного продовження. Саудівська нафту буде перероблятися на НПЗ PKN Orlen, які знаходяться в Польщі, Чехії та Литві.

 

Нагадаємо, в січні PKN Orlen продовжила контракт на поставку нафти з «Роснефтью» до 31 січня 2019 року. На думку аналітиків, такий крок польської компанії був обумовлений прагненням убезпечити поставки від нестабільності на Близькому Сході.

 

«Це наш перший в історії довгостроковий контракт з постачальником з регіону Перської затоки. Він відображає наш намір диверсифікувати джерела поставок нафти, а також співпрацювати з перевіреними виробниками нафти з різних регіонів світу», - цитує прес-служба польської компанії її генерального директора Войцеха Ясинського.

 

Як повідомляв OilNews, Польща почала тестові закупівлі саудівської нафти восени минулого року. Перша партія в обсязі 100 тис. тон прибула в порт Гданськ в листопаді 2015 року.

 

Початок поставок саудівської нафти в Польщу викликало істеричну реакцію у російських нафтовиків. Зокрема, нафтові компанії РФ попросили державу захистити їх від саудівської нафти.

 

Глава «Роснефти» Ігор Сєчін заявив, що Саудівська Аравія почала поставки в Польщу по «демпінговим» цінам. Трохи пізніше російський міністр енергетики Олександр Новак назвав вихід саудівської нафти на східноєвропейські ринки прикладом «жорстокої конкуренції».

 

У свою чергу представник саудівської нафтової галузі заявив в кінці жовтня, що зазначений крок Ер-Ріяда був спровокований самою Росією, яка все активніше конкурує з Саудівською Аравією в Азії, в тому числі в Китаї - найбільшому ринку для королівства.

За матеріалами:oilnews

Всі новини