Platts: Переобрання Рухані - позитивний сигнал для нафтової галузі

24.05.2017

Переобрання президента Ірану Хасана Рухані на другий чотирирічний термін забезпечить подальший розвиток нафтового сектора країни і усуне ризик скасування ядерної угоди, яка дозволила Ірану повернутися на світові нафтові ринки.

 

В суботу 20 травня іранське ТБ оголосило, що Рухані, за якого проголосувало 58,6% виборців, став переможцем президентських виборів і був переобраний на другий чотирирічний термін. На другому місці з результатом 39,8% голосів виявився прихильник жорсткої лінії Ебрахім Раїса, колишній державний обвинувач, людина, близька до Вищої керівнику Ірану аятолли Алі Хаменеї.

 

Для нафтових ринків перемога Раїси представляла б серйозний ризик, оскільки вона могла б привести до скасування ядерної угоди і повернення санкцій відносно Ісламської республіки. Це знизило б поставки «чорного золота» на світовий ринок більш ніж на 1 млн бар. / добу, відзначається в записці Hedgeye Potomac Research.

 

Минулі 19 травня президентські вибори стали першим великим голосуванням в Ірані після скасування міжнародних санкцій. Їх результат слід розглядати як згоду виборців з думкою Хасана Рухані, що дотримання умов ядерної угоди має вирішальне значення для відновлення іранської економіки.

 

Міжнародні експерти особливо підкреслюють той факт, що аятолла Хаменеї демонстративно не привітав Рухані з перемогою на президентських виборах. Друге джерело проблем для Рухані - президент США Дональд Трамп, який також є противником ядерної угоди. Крім того, в ході свого першого офіційного закордонного візиту, Трамп підписав великі контракти на поставку зброї головному регіональному супернику Ірану - Саудівської Аравії.

 

Неприйняття президентом США домовленостей, підписаних у січні 2016 року носить не просто вербальний характер. Всього за два дні до виборів в Ірані - в середу, 17 травня, - Трамп оголосив про введення нових санкцій відносно Тегерана у відповідь на розвиток іранської ракетної програми. Крім того, Держдеп випустив піврічну доповідь про санкції, пов'язаних з порушеннями прав людини в Ірані.

 

Виступаючи 21 травня в Ер-Ріяді, держсекретар США Рекс Тіллерсон висловив надію, що Рухані покладе край ракетній програмі, а також почне «процес ліквідації терористичної мережі Ірану». Аналітики, знайомі з політичною системою Ірану, швидко відповіли, що Рухані не зможе цього зробити з тієї простої причини, що іранські військові програми не входять в сферу його контролю. Тому дуже сумнівно, що повторне обрання Рухані президентом країни допоможе Тегерану налагодити відносини з адміністрацією Трампа.

 

Це означає, що реформуються бізнес-співтовариство Ісламської республіки не зможе найближчим часом укладати угоди з американськими партнерами.

За матеріалами:oilnews

Всі новини