Подорожчання газу на аукціоні «Укргазвидобування» призведе до зупинки зниження цін в роздрібі

21.10.2016

ПАТ «Укргазвидобування» на аукціоні 20 жовтня реалізувало скраплений газ в обсязі 5 680 тон. Про це повідомляє кореспондент OilNews, який спостерігав за ходом торгів на «Українській енергетичній біржі» (УЕБ).

 

Вартість ПБА СЕЛЕЩИНСЬКЕ ГПЗ і СПБТ Яблуновського ГПЗ склала 16 000-16 300 грн / т. Тимофєєвський газ продали по 15 950 грн / т. Відзначимо, що на минулому аукціоні ЗВГ «Укргазвидобування» був реалізований по 14 900 - 15 400 грн / т.

 

Найбільшими покупцями ЗВГ виступили «Востокгаз», який купив 720 тон ресурсу, «Надія», яка купила 560 тон ресурсу, «Автотранс» - 520 тон і «Газтрон» - 280 тон.

 

Як відзначили оператори ринку, підвищення цін на даному аукціоні викликано двома факторами. Перший - об'єктивне зниження запасів газу на ГНС, другий - побоювання у зв'язку з можливою зупинкою імпорту з Росії через санкції відносно російської компанії «СГ-Транс», яка надає послуги з перевезення нафтопродуктів, в тому числі ЗВГ.

 

«Сьогодні включає роздрібний акцизу ціна на ЗВГ на заправці виходить 10,6 грн. / літр. Зниження цін в роздрібі має зупиниться», - резюмував оператор великої мережі АГЗП.

 

Як повідомляв OilNews, Україна ввела санкції щодо російської компанії «СГ-Транс». За рішенням РНБОУ і Президента країни, щодо «СГ-Транс» вводиться обмеження на торговельні операції на території України, повне призупинення транзиту ресурсу і перевезень по території України, а також зупинка всіх економічних зобов'язань.

 

Учасники ринку висловили побоювання в тому, що через цю заборону цистерни з ЗВГ, які знаходяться в дорозі, можуть вже не впустити на територію України, або ж їх пустять, але не розмитнять і змусять повернутися назад в Росію. «Якщо ресурс, який вже їде в Україну зупинять, то буде гарантований дефіцит. Ціни виростуть тут дуже сильно, приблизно на 3-5 тис. Грн / т, відразу після блокування перших цистерн. Далі прогнозувати складно», - зазначив співрозмовник OilNews.

 

Довідка OilNews

 

«Укргазвидобування» - публічне АТ, акції якого належать НАК «Нафтогаз України». Основними напрямками діяльності компанії є видобуток природного газу, газоконденсату і нафти.

 

Компанія є найбільшим видобувачем природного газу в Україні, забезпечуючи понад 70% усього видобутку. До склада компанії входить Шебелинський газопереробний завод, підприємства з виробництва ЗВГ і мережі з 18 АЗС в Харківській області.

За матеріалами:oilnews

Всі новини