Подорожчавши до 26-місячного максимуму, нафта повернулася в червону зону

26.09.2017

Ціни на нафту трохи знизилися після рекордного зростання напередодні. Він був обумовлений погрозами Туреччини перекрити транзит нафти, що видобувається в Курдистані у відповідь на проведення референдуму про незалежність північно іракської провінції.

 

Крім того, провідні виробники «чорного золота» стверджують, що світові товарні запаси нафти скоротилися до середнього п'ятирічного рівня, завдяки чому попит на сировину практично зрівнявся з пропозицією.

 

У вівторок, 26 вересня, до 9:15 за Києвом вартість бареля грудневої нафти Brent склала $ 58,37 (-0,10%). Барель листопадової нафти WTI торгувався по $ 52,14 (-0,15%).

 

В ході попередніх торгів контракти на Brent подорожчали на 3,8% до найвищого з 10 липня 2015 року рівня в $ 59,49 / бар. Пікова вартість нафти WTI склала $ 52,43 / бар., - максимум за п'ять місяців.

 

Ціни на нафту різко зросли на тлі загроз Тайіпа Ердогана заблокувати транзит курдської нафти через турецькі нафтопроводи. У разі реалізації загроз президента Туреччини поставки сировини на глобальний ринок скоротяться на 500-600 тис. бар. / добу, що призведе до нового сплеску цін.

 

Таким чином Туреччина посилює тиск на Регіональний Уряд Курдистану (KRG), яке провело 25 вересня референдум про відокремлення провінції від Іраку.

 

Потужну підтримку цінам надали заяви представників ОПЕК про значне скорочення глобального надлишку нафтових запасів на тлі 100-відсоткового виконання учасниками картелю умов пакту про скорочення нафтовидобутку.

 

 «Висока виконавська дисципліна підписантів угоди ОПЕК +, а також новини [про жорсткої реакції Туреччини на референдум в Курдистані] підтримали ціни на нафту», - сказав Томомічі Акута, старший економіст Mitsubishi UFJ Research and Consulting в Токіо. «Ціни на нафту марки Brent можуть перевищити $ 60 / бар., чому сприяє короткочасне стиснення [ринку]».

 

Темпи зростання цін на західно-техаську еталонну суміш WTI відставали від Brent, в результаті чого спред в парі Brent / WTI розширився до $ 7,17 / бар. Це найвищий показник з серпня 2015 року.

За матеріалами:enkorr

Всі новини