Пожежу на нафтопроводі в Лівії загасили

27.12.2017

Велика пожежа, що спалахнула в Лівії на нафтопроводі, який напередодні підірвали бойовики, загасили. На відновлення пошкодженої ділянки буде потрібно кілька днів. Про це повідомляє агентство «Прайм».

 

У вівторок на нафтопроводі між портом Ес-Сидр і родовищем Мардан стався вибух. Трубопровід був підірваний за допомогою саморобного вибухового пристрою бойовиками так званих «Бригад оборони Бенгазі» (підрозділ міжнародної терористичної угруповання «Аль-Каїда»).

 

«Загін ... лівійської армії, відповідальний за безпеку родовища компанії Al-Waha, супроводжував команду, яка змогла сьогодні вдень загасити страшну пожежу, причиною якого став підрив вчора ввечері», - повідомив лівійський військовий.

 

Він зазначив, що пожежні бригади прибули на гасіння з декількох інших родовищ відразу після вибуху, але до ранку середи не могли розпочати гасіння, поки військові не забезпечили безпеку.

 

Джерело підтвердило, що на відновлення пошкодженої ділянки трубопроводу буде потрібно як мінімум кілька днів.

 

Лівійська національна нафтова компанія (National Oil Corp., NOC) раніше повідомила, що компанія Al-Waha, якій належить нафтопровід, змінила маршрут транзиту нафти з родовища, з якого йшла нафту по вибухнув трубопроводу. Проте, NOC очікує зменшення видобутку в Лівії в результаті вибуху на 70-100 тис. бар. в день.

 

NOC також заявила, що фахівці Al-Waha прибули на місце вибуху для ліквідації наслідків. Зруйновану ділянку трубопроводу був ізольований. За інформацією держкомпанії, вона продовжує досліджувати причини вибуху і уважно стежить за розвитком подій.

 

Як повідомляв enkorr, 26 грудня через вибух на нафтопроводі в Лівії нафта почала стрімко дорожчати. 27 грудня вранці ціни на нафту еталонних марок почали знижуватися з досягнутих напередодні рекордних з червня 2015 року показників. Поступове відновлення роботи трубопроводу Forties в Північному морі компенсувала збитки від перебоїв з поставками з Лівії.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини