Пожежі в Канаді як і раніше рухають ціни на нафту вгору.

06.05.2016

Світові ціни на нафту продовжують зростати в четвер у зв'язку з масштабною лісовою пожежею в Канаді, яка стала причиною скорочення видобутку на нафтоносних пісках, а також на тлі ескалації бойових дій в Лівії, що ставлять під загрозу видобуток «чорного золота» в країні, свідчать дані торгів.

 

Станом на 12.34 за Московським часом вартість липневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent росла на 2,51% - до 45,74 долара за барель. Ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 2,99% - до 45,09 долара за барель.

 

Велика лісова пожежа через суху погоду почалась в канадській провінції Альберта, в районі залягання нафтових пісків, кілька днів тому. На думку трейдерів, зростання ціни на WTI продовжує підтримувати інформація про цю пожежу, який змусив деякі компанії скоротити виробництво. Влада міста Форт-Мак-Мюррея навіть почали евакуацію всього населення міста, в якому проживає понад 80 тисяч осіб, там згоріло близько 1600 будівель.

 

Загострення конфлікту в Лівії, в свою чергу, забезпечило зміцнення котирувань Brent. Видобуток нафти в країні, яка вже скоротилася, може продовжити знижуватися, оскільки протистояння ворогуючих східних і західних політичних фракцій заважає транспортуванню вантажів швейцарського сировинного трейдера Glencore, повідомляє агентство Рейтер.

 

Агентство відзначає, що профільний чиновник попередив, що видобуток нафти в Лівії може знизитися на 120 тисяч барелів на добу, якщо Національна нафтова компанія Лівії (NOC), що базується в місті Бенгазі, продовжить блокувати завантаження танкерів для Тріполі через східний порт Марса-ель-Харіга (Marsa el-Hariga).

 

Крім того, ціни на нафту продовжують відігравати дані міненерго США про скорочення видобутку в країні. Так, за даними відомства, видобуток скоротився на 1,26%, або на 113 тисяч барелів на добу - до 8,825 мільйона барелів на добу. При цьому інвестори проігнорували дані про зростання запасів нафти і нафтопродуктів.

За матеріалами:oilexp.ru

Всі новини