Порошенко підписав закон, що оптимізує процес приватизації.

09.03.2016

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процесу приватизації", прийнятий Верховною Радою 16 лютого цього року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

 

Як зазначається, документом № 1005-VIII удосконалюються положення Закону "Про приватизацію державного майна" для досягнення прозорості та відкритості приватизаційного процесу, посилення захисту національних інтересів в процесі реформування відносин власності.

 

"Забороняється участь в приватизації юридичним та фізичним особам, які зареєстровані в державах, які визнані Верховною Радою України державою-агресором або щодо яких застосовано санкції відповідно до законодавства, та юридичним особам, власниками яких є резиденти держави-агресора", -йдеться в повідомленні .

 

Також передбачається можливість залучення за рішенням Уряду до підготовки до приватизації та продажу стратегічних підприємств радників в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, що сприятиме проведенню приватизаційних процедур відповідно до міжнародних стандартів.

 

Також із закону виключаються норми щодо обов'язкової пропозиції для продажу на фондових біржах пакета акцій акціонерних товариств розміром 5-10 відсотків статутного капіталу до проведення конкурсу. Це дозволить запобігти дроблення пакетів акцій і прискорить процес приватизації.

 

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування. За його реалізацію відповідає Фонд державного майна України.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Порошенко ветував закон, що продовжує термін мораторію на банкрутство "Енергоатому" до 2017 року.

За матеріалами:rbc.ua

Всі новини