Порт «Тамань» замість «Одеси» відвантажив першу партію казахстанського ЗВГ

19.10.2016

Нафтоналивний термінал в російському чорноморському порту «Тамань» (Таманський перевантажувальний комплекс, ТПК) 15 жовтня відвантажив перший танкер з ЗВГ найбільшого в Казахстані виробника «Тенгізшевройл» (ТШО). Про це з посиланням на джерела в галузі повідомляє Reuters.

 

Відзначається, що в танкер Kirkby була завантажена партія обсягом близько 5 тис. тон - 2,5 тис. тон пропану і 2,5 тис. тон бутану.

 

Продавцем скрапленого газу ТШО є міжнародний трейдер Vitol, який з жовтня відкрив новий напрямок діяльності на ринку Казахстану - експорт ЗВГ з ресурсів ТШО в обсязі 20 тис. тон на місяць.

 

Наступний танкер з ЗВГ ТШО планується до відправки 25-26 жовтня, повідомили виданню джерела.

 

Як повідомляв OilNews, Vitol змінив напрямок експорту зрідженого газу Тенгізшевройл, який раніше прямував в український порт «Одеса».

 

Нагадаємо, транзит ЗВГ через територію України в серпні 2016 року скоротився до 148 тис. тон, що є мінімальним значенням за період спостереження з початку 2009 року. При цьому транзит через порти обвалився більш ніж в два рази в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, - до 45 тис. тон. Левова частка, 38 тис. тон, припадала на поставки казахстанського ресурсу в Туреччину через порт Одеси.

 

Після переорієнтації 20 тис. тон ЗВГ в Тамань цей обсяг скоротиться більш ніж удвічі.

За матеріалами:oilnews

Всі новини