Після 2017 року нафта буде торгуватися в діапазоні $ 60-65.

13.05.2016

Котирування Brent знову підходять до позначки $ 48. Причина посилення атаки «биків» - форс-мажор з поставками нафти з Нігерії. Активізація нападів бойовиків на об'єкти нафтової інфраструктури привела до скорочення обсягів поставок на сотні тисяч барелів на добу. Зниження пропозиції нафти на ринку - відмінний привід для спекулятивної гри на підвищення котирувань ф'ючерсних контрактів. Однак на що хотілося б звернути увагу. Перш за все на природу всіх останніх рухів вгору по нафті. В великою мірою вони обумовлені якимись аваріями або нападами.

 

Погодьтеся, не найнадійніший драйвер тривалих цінових рухів. Вважаємо, що в даний момент нафтовий ринок близький до своєї рівноважної точки. Рівень цін поблизу $ 50 за барель комфортний як споживачам, так і більшої частини виробників з точки зору рентабельності їх видобутку. Правда, питання відновлення інвестиційної активності в нафтовидобутку при поточних цінах залишається відкритим. Більшість нових перспективних проектів окупаються при цінах на нафту $ 60-65.

 

Відповідно цей ціновий рівень варто мати на увазі як рівноважний рівень в довгостроковій перспективі. Швидше за все, це станеться після 2017 року. Поки ж вважаємо, що нафта дуже добре поросла з початку року, і при відсутності форс-мажорних подій має невисокі шанси розвинути цей успіх. Котирування ф'ючерсів на Brent можуть зависнути в діапазоні $ 42-49. До виходу за позначені межі варто продовжувати діапазонну торгівлю як по рублю, так і за російськими акціями.

За матеріалами:oilexp

Всі новини