Підвищення тарифів на ж / д вантажоперевезення в Україні на 15% вступило в силу

31.10.2017

Наказ Міністерства інфраструктури від 20 жовтня 2017 року № 357 "Про внесення змін до коефіцієнти, які застосовуються до збірника тарифів на перевезення вантажів в межах України та пов'язані з ним послуги" у вівторок, 31 жовтня, набув чинності.

 

Як повідомила прес-служба ПАТ "Укрзалізниця", текст наказу опублікований в газеті "Урядовий кур'єр" від 31 жовтня. Ним введена в дію індексація тарифів на 15%.

 

За словами в.о. голови правління "Укрзалізниці" Євгена Кравцова, 15% -ний розмір індексації тарифів на перевезення вантажів - компромісне рішення, яке визріло в ході тривалого діалогу ПАТ і учасників ринку перевезень.

 

Всі кошти від індексації тарифу компанія буде акумулювати на окремому інвестиційному рахунку і звітувати про їх використання.

 

"Завдяки відкритості нам вдалося досягти консенсусу в переговорах з бізнесом по індексації тарифів. Засоби від індексації ми, зокрема, направимо на модернізацію, будівництво і придбання рухомого складу, а також інфраструктуру. Програма оновлення рухомого складу до 2021 року передбачає на ці цілі 108 млрд грн. Це значні інвестиції, які довго не мала галузь, вони допоможуть стабілізувати її роботу, нарощувати обсяги перевезень і зміцнювати економіку України ", - зазначив Е.Кравцов.

 

"Укрзалізниця" відзначає, що в останній раз тарифи на вантажоперевезення змінювалися в квітні 2016 року, з тих пір ціни на продукцію, яку споживає галузь, значно зросли.

 

"Індекс цін виробників промислової продукції навіть з урахуванням індексації залишається вище зростання вартості залізничних перевезень. У 2017-му в середньому за рік тарифи на вантажоперевезення зростуть лише на 2,5%. У стратегії розвитку компанії до 2021 року - індексація тарифів на рівні зростання індексу цін виробників, при цьому фактично лише 28% потреб "Укрзалізниці" будуть покриватися за рахунок зміни тарифу ", - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, Державна регуляторна служба погодила проект наказу Мінінфраструктури про підвищення вантажних залізничних тарифів на 15%.

 

Раніше 13 вересня 2017 року, Кабмін затвердив консолідований фінансовий план "Укрзалізниці" на 2017 рік у розрахунку підвищення тарифу з 1 жовтня на 22,5%.

 

Однак тоді Державна регуляторна служба запропонувала переглянути розмір підвищення тарифів на ж / д вантажні перевезення в країні. Таким чином, документ про 22,5% -ве підвищення зазначених тарифів залишився не узгодженим.

 

Глава служби Ксенія Ляпіна за підсумками обговорення цього питання запропонувала бізнесу підготувати аналіз, а Мінінфраструктури - запропонувати той рівень підвищення тарифів, кошти від якого "Укрзалізниця" реально зможе направити в розвиток в поточному році.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини