Уряд продасть «Роснефть» і «Башнефть» за 1 трлн

07.10.2016

Уряд РФ рішився на приватизацію великих нафтових активів до кінця цього року через ситуацію з бюджетом. Мінфін закладає в проект поправок до бюджета поточного року додаткові дивіденди від «Роснефтегаза» від продажу пакета акцій «Роснефти» на рівні 700 млрд рублів, а також доходи від приватизації «Башнефть» в обсязі 306 млрд рублів. Про це «Известиям» розповіла директор департаменту доходів Мінфіну Олена Лебединська. Таким чином, бюджет отримує необхідний трильйон для виходу на прийнятний рівень дефіциту бюджету в 3,7% ВВП. За словами двох джерел «Известий», спочатку «Роснефть» придбає «Башнефть», а потім буде виставлена ​​на продаж сама.

 

Мінфін у понеділок представив поправки до бюджета поточного року, в яких здивував високими доходами (13,37 трлн рублів). При цьому очікувалося, що надходження будуть на 0,5-1 трлн рублів менше. Якщо структура витрат була розкрита в поправках, то доходи викликали у експертів питання.

 

- У доходах дійсно враховані додаткові дивіденди від «Роснефтегаза» за результатами очікуваного продажу пакета акцій «Роснефти», розрахунково порядку 700 млрд рублів, виходячи з розміру пакета і ринкових котирувань. Без цього зміна падіння доходів склало б більше трильйона, - пояснила Олена Лебединська.

 

Розраховують в Мінфіні і на «Башнефть».

 

- «Башнефть» на даний момент належить державі, безпосередньо, її продаж - це приватизація, вона враховується в джерелах фінансування. Від цієї угоди планується отримати близько 306 млрд рублів, - додала директор департаменту доходів Мінфіну.

 

Уряд з минулого року заявляє про намір продати 19,5-відсотковий пакет акцій «Роснефти». Спочатку планувалося, що надходження від угоди складуть 500 млрд рублів. Потім уряд підвищив оцінку до 650 млрд рублів. При цьому міністр фінансів Антон Силуанов закликав «жадібних» інвесторів не брати участь в угоді. 700 млрд рублів - це рівно 19,5% від сьогоднішньої капіталізації компанії (3,59 трлн рублів). Уряд володіє акціями «Роснефти» не безпосередньо, а через «Роснефтегаз», у якого 69,5% акцій нафтової компанії.

 

Контрольний пакет «Башнефть» (50,08%) оцінювався в 300 млрд рублів, його ринкова вартість на сьогодні - 240 млрд рублів. Оскільки Мінфін розраховує продати його з премією до ринка (+ 27,5%), найімовірніше, мова йде про стратегічного інвестора. Їм може виступити і «Роснефть», повідомляє джерело «Известий».

 

За словами аналітика  ТeleTRADE Михайла Поддубського, 700 млрд рублів за пакет в 19,5% «Роснефти» здається злегка завищеною сумою, але в цілому виручити за продаж пакета 650-700 млрд рублів цілком реально. Пакет «Башнефть» розміром 50,08% і оцінений в 306 млрд рублів цілком відповідає своїй справедливої ​​вартості.

 

- Ринок сприймав як найбільш реальних претендентів на покупку «Башнефть» двох претендентів: «Роснефть» і «Лукойл». Але на даний момент загальний консенсус ринку передбачає, що тільки «Роснефть» дійсно здатна запропонувати за контрольний пакет в «Башнефть» ті кошти, на які розраховують влади, - впевнений аналітик.

 

На думку Михайла Поддубського, «Роснефти» цікава покупка «Башнефть», оскільки придбання нафтопереробних заводів високої якості дозволить поліпшити ситуацію з глибиною переробки.

 

При цьому «Лукойл» відмовився від ідеї покупки «Башнефть», повідомило близьке до нафтової компанії джерело. Віце-президент «Лукойлу» Леонід Федун раніше вже заявляв, що компанія не має наміру переплачувати за «Башнефть».

 

У прес-службі Мінекономрозвитку повідомили, що «в рамках техзавдання, даного Інвестконсультант, проводяться необхідні процедури». Рос імущество на запит «Известий» не відповіло.

За матеріалами:oilexp

Всі новини