Уряд забрав у своє управління «Нафтогаз України»

26.09.2016

Кабінет міністрів забрав у своє управління НАК «Нафтогаз України» у Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Відповідну постанову 4.26 погодили на засіданні Кабміну в четвер, 22 вересня, передає «Економічна правда».

 

 «Ми прийняли рішення про створення спільної робочої групи, яка сьогодні працює з нашими партнерами для підвищення і ефективності, і терміну прискорення реструктуризації самого« Нафтогазу »і підвищення якості, прозорості управління», - сказав перед цим прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

 

 «Ми домовилися, що управління буде відбуватися саме Кабінетом міністрів. Це буде означати зовсім інший рівень публічності та відкритості », - додав він.

 

Як відомо, МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК «Нафтогаз України» своїм наказом від 7 вересня оновив статут «Нафтогазу», поклавши на себе функції з управління «Укртрансгазом», тоді як раніше це входило в компетенцію правління «Нафтогазу».

 

19 вересня на засіданні погоджувальної ради міністр економіки Степан Кубів заявив, що рішення про зміну статуту «Нафтогазу» призупинено.

 

Пізніше, МЕРТ скасував внесені минулого тижня зміни до статуту НАК «Нафтогаз України», якими воно перебрало на себе функції з управління ПАТ «Укртрансгаз».

 

Як повідомляв OilNews, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Світовий банк (СБ) вітали рішення уряду України скасувати внесені минулого тижня зміни до статуту НАК «Нафтогаз України». При цьому СБ підтвердив намір надати «Нафтогазу» кредит в розмірі $ 500 млн для закупівлі природного газу.

 

Довідка OilNews

 

НАК «Нафтогаз України» об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Компанія є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

За матеріалами:oilnews

Всі новини