Президент підписав закон про лібералізацію у видобувній галузі

29.03.2018

Президент України Петро Порошенко підписав закон №3096-д про дерегуляцію дозвільних процедур у сфері нафтогазовидобування.

 

Закон передбачає використання механізму сервітуту для будівництва об'єктів нафтогазовидобування і трубопровідного транспорту (без зміни цільового призначення земельних ділянок).

 

Крім того, усувається необхідність отримання гірничого відводу, об'єкти нафтогазовидобутку виключаються з переліку об'єктів містобудівної діяльності, скасовується обов'язковий введення родовищ в дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля.

 

Прийнятий закон надає нафтогазовидобувачі право після завершення періоду дослідницько-промислової розробки родовищ використовувати земельні ділянки на підставі договору з власником землі аж до зміни цільового призначення і оформлення документів на право користування (зараз компанії зобов'язані зупиняти видобуток на час оформлення документів).

 

Документ передбачає, що зняття і перенесення ґрунтового покриву для подальшого буріння можна буде проводити без спеціального дозволу на підставі робочого проекту землеустрою.

 

Також закон надає надрокористувачів право на користування своєю геологічною інформацією без погодження з органами влади. Крім того, пропонується розширити коло суб'єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти і газу (зараз таким правом володіє виключно Державна комісія України по запасах корисних копалин).

 

Як повідомляв enkorr, раніше Верховна Рада встановила ставки рентної плати за користування надрами для видобутку природного газу на нових свердловинах на рівні 6% (для надглибоких свердловин) і 12% (глибиною до 5 км).

За матеріалами:enkorr

Всі новини