«Приват» близький до зниження цін на українську нафту

01.12.2017

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує уряду змінити принцип ціноутворення на нафту ПАТ «Укрнафта», фактично скасувавши прив'язку до митної вартості імпорту Azeri Light по контракту «Укртатнафти» і Socar. Це випливає з проекту змін до порядку проведення аукціонів з продажу нафти і конденсату, копія якого є в розпорядженні enkorr.

 

Чинний порядок проведення аукціонів передбачає, що стартова ціна нафти «Укрнафти» розраховується на підставі даних УКРІНФОРМ про середню митну вартість імпортованої в Україну сирої нафти за останні 15 днів перед аукціоном, якщо на територію України за цей період було поставлено більше 50 тис. тон. Оскільки з квітня цього року ПАТ «Укртатнафта» щомісяця імпортує 80-90 тис. тон Azeri Light по контракту з Socar, стартова вартість української нафти автоматично прив'язується до її митної вартості.

 

На початку листопада «Укртатнафта» офіційно повідомила «Укрнафту», а та в свою чергу МЕРТ, що Кременчуцький НПЗ більше не буде купувати ресурс нафтовидобувної компанії через невиправдано високу вартість. Тим не менше 16 листопада «Приват» таки купив 78,88 тис. тон нафти, коли ціна знизилася на 5% (697 грн / т), в порівнянні з попередніми торгами (27 жовтня).

 

Тепер же МЕРТ пропонує підвищити поріг прийнятого в розрахунок імпорту нафти з 50 тис. тон до 200 тис. тон, що дозволить позбутися від прив'язки до Azeri Light та прирівняти вартість української нафти до російській марці Urals. Тим часом українська нафта за якістю перевершує російський сорт і відповідно повинна коштувати дорожче.

 

Довідка enkorr

 

НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти». Компанії, що входять в сферу впливу групи «Приват» Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління «Укрнафтою» здійснює група «Приват». Станом на 1 листопада 2017 рік «Укрнафта» залишається найбільшим боржником по сплаті податків перед держбюджетом. На неї припадає 20% всієї заборгованості по країні.

За матеріалами:enkorr

Всі новини