Proton Energy Group готова наростити поставки до необхідних обсягів на випадок нестачі дизпалива

03.05.2018

Поточні можливості Proton Energy Group S.A. як міжнародного трейдера дозволяють в стислі терміни ліквідувати будь-який дефіцит нафтопродуктів в разі його виникнення в Україні. Про це повідомили в швейцарській компанії на запит enkorr в зв'язку з очікуваною одночасним зупиненням в другій половині травня двох нафтопереробних підприємств - Мозирського НПЗ і Шебелинського ГПЗ.

 

«Наш товарний портфель дозволяє оперативно направити в Україну практично будь-який обсяг нафтопродуктів, який потенційно може бути затребуваний в зв'язку з ремонтом білоруських і українських НПЗ», - заявили в компанії.

 

Там також відзначили, що мова йде як про можливості збільшення прокачування по нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс», так і подачі продукту через морські порти.

 

«Диверсифікована модель нафтопродуктозабезпечення України, а також різноманітність логістичних маршрутів дозволяє в стислі терміни організувати будь-які поставки. У 2015 році ми активно працювали по морю, з 2016-го переважно продаємо по трубопроводу, але інтенсивність міжнародних трейдингових операцій в чорноморському і середземноморському басейнах залишається вельми високою», - розповіли в Proton Energy.

 

Як повідомляв enkorr, в травні планується зупинка на плановий ремонт Мозирського НПЗ і Шебелинського ГПЗ.

 

Білоруське підприємство, на яке в I кварталі 2018 р довелося 37% імпортних поставок ДП і 93% бензину, не повідомляє, на який термін планує ремонтні роботи. У свою чергу збутової оператор «Білоруська нафтова компанія» не повідомляє, чи створений резерв палива під українських контрагентів на період ремонту. Тим часом останній ремонт на Мозирському НПЗ восени 2017 року обернувся зниженням поставок бензину з Білорусі в 10 разів у порівнянні із середньорічним рівнем.

 

Довідка enkorr

 

Proton Energy Group S. A. є найбільшим постачальником дизельного палива в Україні: в першому кварталі 2018 року компанія відправила країну 467 тис. тон ДП (37% ринку). Також компанія забезпечує родинний бізнес «Глуск Україна» всіма марками нафтопродуктів, в тому числі бензином, скрапленим газом та авіаційним паливом.

За матеріалами:enkorr

Всі новини