П'ять маяків для нафтотрейдера.

24.05.2016

Британська ділова газета Financial Times перерахувала п'ять основних чинників, які є найважливішими маяками, по яких трейдери намагаються визначити напрямок руху цін на нафту на найближче майбутнє. На думку аналітиків і журналістів видання, в короткостроковій перспективі найбільший вплив на ціни нададуть наступні чинники.

 

По-перше, це перебої з поставками з Нігерії і ряду інших членів ОПЕК. Угруповання «Месники дельти Нігера» взяла на себе відповідальність за напади, які призвели до зниження видобутку на 40%, і пообіцяла їх продовжити. У Лівії протиборчі уряди Східної і Західної частин країни тимчасово домовилися відновити експортні поставки, але обстановка залишається досить напруженою. Тим більше що на ситуацію в Лівії все більший вплив надають плани «Ісламської держави» по захопленню ключових родовищ і логістичних структур. Не варто скидати з рахунків і надзвичайний стан, оголошений у Венесуєлі в зв'язку з масовими антиурядовими виступами.

 

По-друге, це зниження пропозиції на ринку. Цьому сприяють лісові пожежі в Канаді, які привели до припинення видобутку енергоносіїв з нафтових пісків, падіння видобутку в США внаслідок низьких цін на сировину і очікування зниження видобутку в Китаї.

 

По-третє, перспективи збільшення видобутку Саудівською Аравією. Королівство є єдиною країною, у якій є значні запасні потужності. Пік видобутку в цій країні припадає на літо, коли максимально зростає попит на електрику.

 

По-четверте, ймовірність пожвавлення видобутку сланцевої нафти в США. За прогнозом американського Міненерго, середній річний видобуток знизиться з 9,4 млн бар. в день в минулому році до 8,2 млн бар. в день в 2017 році,  але банки попросили нафтові компанії підстрахуватися на випадок нового падіння цін, нафтовидобувачі збільшили обсяги торгівлі через ф'ючерсний ринок, а це може уповільнити зростання цін.

 

По-п'яте, позиція хедж-фондів. Коли ціни на нафту впали в січні нижче $ 30 / барр., спекулянти почали скуповувати контракти, набравши їх за перші 19 тижнів 2016 року на 420 млн бар. марки Brent і 250 млн бар. марки WTI. Однак в останні два тижні кількість ставок на підвищення стало знижуватися, так як деякі хедж-фонди фіксують прибуток. Якщо ця тенденція посилиться, це може привести до падіння світових цін на нафту.

 

Аналітики FT не включили до переліку маяків ще два важливі чинники: можливість зростання видобутку нафти в Росії і динаміку курсу долара США, які також роблять помітний вплив на світовий ринок нафти.

 

Як повідомляв OilNews, 23 травня до 9:15 за Києвом вартість бареля липневої нафти Brent склала $ 48,26 (-0,94%). Барель липневої нафти WTI торгувався по 47,89 (-1,07%). Попередні торги по стандартам закрилися на рівні $ 48,72 і $ 48,41. 

За матеріалами:oilnews

Всі новини