П'ять потенційних ризиків, що загрожують ралі цін на нафту

16.01.2018

Нафта торгується поблизу 3-річних максимумів, проте багато аналітиків вважають, що ралі, ймовірно, виявилося занадто масштабним і стрімким. У понеділок ціни на нафту Brent завершили торги вище 70 доларів, що створює нові ризики для галузі, яка ще не до кінця відновилася після тривалого періоду спаду, повідомляє Dow Jones з посиланням на The Wall Street Journal.

 

Геополітика

 

Ралі частково викликано ескалацією напруженості на Близькому Сході, яка може привести до перебоїв з поставками нафти. У п'ятницю адміністрація президента США Трампа пригрозила, що країна може вийти з ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році, і ввести нові санкції відносно ісламської республіки, якщо не буде переглянуто низку пунктів документа. Вихід США з ядерної угоди може позначитися на експорті іранської нафти в той час, коли Іран і без того охоплений антиурядовими протестами.

 

Крім того, інвестори з занепокоєнням стежать за подіями в саудівської королівської сім'ї, багато членів якої були арештовані в рамках боротьби з корупцією.

 

 

Попит на нафту

 

Сильний попит на нафту, який був забезпечений незвичайним синхронним зростанням світової економіки, також став однією з причин недавнього ралі нафтових цін. Світове споживання нафти в 2017 році зросла на 1,5 млн барелів на день, що вище історичного середнього значення, а в цьому році може збільшитися на 1,3 млн барелів на день, оцінюють в Міжнародному енергетичному агентстві (IEA).

 

 

Дисципліна ОПЕК

 

Розворот цін на нафту після тривалого зниження дійсно почався тоді, коли Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та інші великі нафтовидобувні країни, що не входять в картель, такі як Росія, почали переговори, а потім і здійснення угоди по скороченню нафтовидобутку. Однак зростання цін на нафту може призвести до провалу операції, так як мотивує виробників нарощувати видобуток для отримання більш високого прибутку.

 

Крім того, деякі члени ОПЕК, такі як Саудівська Аравія (найбільший в світі експортер нафти), стурбовані перспективою втрати своєї ринкової частки на користь виробників з США.

 

Бурова активність в США

 

Зростання цін на нафту виявляється на руку спритним виробникам сланцевої нафти в США, які можуть швидко наростити видобуток в разі ралі на ринку. Нафта WTI торгується вище рівня 60 доларів, який зазвичай асоціюється зі збільшенням видобутку. За даними Baker Hughes, минулого тижня число діючих нафтових бурових установок в США виросло на 10 одиниць - до 752 одиниць.

 

Спекулятивні учасники ринку

 

Як тільки прогнози по нафтовому ринку покращилися, хедж-фонди та інші спекулятивні інвестори наростили обсяг довгих позицій до рекордного рівня. У разі погіршення настроїв ці інвестори можуть швидко закрити довгі позиції, штовхаючи ціни вниз.

За матеріалами:oilexp

 

Всі новини