Реєстр витратомірів і рівнемірів на нафтобазах запрацює з 1 січня 2018 року

22.11.2017

Кабінет Міністрів затвердив порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня палива на нафтобазах, який вступить в силу з 1 січня 2018 року. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду 22 листопада. Копія проекту постанови є в розпорядженні enkorr.

 

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року, згідно з новою редакцією Податкового кодексу, всі нафтобази і пункти зберігання нафтопродуктів (акцизні склади) в обов'язковому порядку повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками і рівнемірами-лічильниками.

 

Базова інформація про технічні характеристики резервуарів, рівнемірів і витратомірів вноситься розпорядниками нафтобаз шляхом ручного введення даних в електронні документи реєстру.

 

Порядком передбачено поетапний перехід на автоматичну передачу даних рівнемірів і витратомірів, встановлених в точках наливу палива.

 

Зокрема, дані про добовому обороті і залишках оператори нафтобаз з резервуарами місткістю понад 20 тис. куб. м з 1 січня по 30 червня 2018 року можуть вводити вручну, але з 1 липня повинні забезпечити їх автоматичну подачу з кожного рівнеміра і витратоміра на кожному резервуарі та точці наливу.

 

Оператори складів ємністю від 1 тис. куб. метрів до 20 тис. куб. метрів  можуть вручну вводити дані протягом всього 2018 року і перейти на автоматичну передачу даних з 1 січня 2019 року. Розпорядники нафтобаз об'ємом до 1 тис. куб. метрів можуть вручну вводити дані до 30 червня 2019 року.

 

Відповідальним за створення Єдиного реєстру є УКРІНФОРМ.

 

Як повідомляв enkorr, в новій редакції Податкового кодексу режим акцизного складу, який в обов'язковому порядку повинен бути обладнаний витратовимірювачами лічильниками і рівнемірами-лічильниками, поширюється на всі нафтобази і пункти зберігання нафтопродуктів, а не тільки на підприємства по їх виробництву. Дана норма неодноразово відстрочувалась. В останній редакції кодексу впровадження акцизних складів передбачається з 1 січня 2018 року.

За матеріалами:enkorr

Всі новини