Рекс Тіллерсон і його найважливіші політичні та економічні погляди

06.02.2017

Тіллерсон став 69-м держсекретарем США. До цього він був керівником американського нафтогазового гіганта - компанії ExxonMobil.

 

Запрошення стати керівником американського зовнішньополітичного відомства 64-річний Тіллерсон отримав від нового президента США республіканця Дональда Трампа.

 

Попередником Тіллерсона на посаді глави американської дипломатії був (з 2013 року) демократ Джон Керрі.

 

Погляди на відносини з Росією

 

Виступаючи в січні в комітеті із закордонних справ Сенату на слуханнях, присвячених розгляду його кандидатури, Тіллерсон заявив, що Вашингтону необхідний «відкритий і відвертий діалог» з Москвою. «Ми повинні без прикрас бачити свої відносини з Росією. Росія на сьогоднішній день становить небезпеку, але не є непередбачуваною в просуванні власних інтересів», - стверджував Тіллерсон.

 

На його думку, союзники США по НАТО «справедливо стурбовані знову посилюючою Росією».

 

Також новий держсекретар США вважає, що санкції необхідні, як дієвий інструмент проти країни або конкретних людей для того, щоб вони не змогли зробити протизаконних дій проти інших, або щоб покарати їх за ті.

 

Погляд на іранське ядерне питання

 

Тіллерсон зазначив, що з іранського ядерного питання він повністю поділяє думку президента Трампа, так як вважає, що на підставі попередньої угоди Іран все ж міг володіти ядерною зброєю, він же виступає за повне його знищення.

 

Питання Південно-китайського моря

 

Тіллерсон зазначив, що США будуть захищати міжнародний статус спірних територій в Південно-Китайському морі від захоплення однією країною. Те, що Китай сьогодні розташував свою військову техніку на островах зі сторони захоплення території Криму Росією, на думку держсекретаря США. Він також попередив про можливість більш агресивних дій в регіоні.

 

Експорт американської нафти і газу

 

Держсекретар США заявив, що США допоможуть Європі уникнути монополії Росії в питанні експорту СПГ і нафти в Європу, так як будуть поставляти свою продукцію в ЄС, надаючи таким чином своїм однодумцям можливість вибору.

 

Імпорт нафти в США

 

Тіллерсон зауважив, що він виступає за енергетичну безпеку країни, але проти її енергетичної незалежності, і нічого поганого в закупівлях нафти з інших країн не бачить. Основним імпортером на даний момент він вважає Канаду.

 

Справи ExxonMobil

 

Коли сенатора запитали, чи буде він відстоювати інтереси компанії ExxonMobil на державному рівні, він зазначив, що будучи керівником компанії, сам ніколи не звертався за допомогою до держсекретаря, тому в своїй нинішній ролі швидше візьме самовідвід у вирішенні питань, пов'язаних з компанією.

 

Про зміни клімату

 

Тіллерсон поставив під сумнів величезну роль людини в зміні клімату. Він зазначив, що питанням, звичайно ж, потрібно займатися, але ставити його на перше місце в управлінні країни не варто.

 

Податок на вуглекислий газ

 

Держсекретар підтвердив необхідність даного податку, але тільки в тому випадку, якщо його умови будуть зрозумілими і єдиними на всій території країни. Дохід від цього податку він запропонував витратити на скорочення податку на заробітну плату.

За матеріалами:oilexp

Всі новини