Рейтинг країн Європи за цінами на бензин і ДП - 2018

06.02.2018

Експерти РІА Рейтинг підготували черговий рейтинг країн Європи за рівнем цін на бензин. На початок 2018 року найдорожчий бензин купують жителі Нідерландів, Італії та Греції. Найдешевше бензин коштує в Казахстані, Білорусі та в Росії.

 

У більшості країн відзначається збільшення цін на паливо на початку 2018 року по порівнянні з початком минулого року. В середньому, ціни на бензин виросли на 3,2%. У переважній більшості країн, де було зростання цін, він не перевищив 5%.

 

Перше місце в рейтингу зберіг за собою Казахстан. Тут найбільш дешевий бензин з усіх країн, що беруть участь в рейтингу. У перерахунку на рублі ціна літра 95-го бензину в цій країні становить 31 рубль. На другому місці по дешевизні палива залишилася Білорусь, тут літр бензину коштує 36,4 рубля. Росія знаходиться на третій позиції в рейтингу з ціною в 41 рубль за літр. У нашій країні за рік (середина січня 2018 року / середина січня 2017 року) ціни на 95-й бензин і дизельне паливо зросли на 6,3% і 9,1% відповідно. При цьому відзначимо, що вперше за кілька років ціна бензину в Росії росла швидше інфляції.

 

Четверное місце в рейтингу займає Україна. Причому бензин тут дорожче, ніж в РФ на 35%. У перерахунку на рублі літр 95-го бензину в Україні обійдеться автолюбителям в 55,6 рублів. Далі в рейтингу йдуть в основному країни Східної Європи, які мають відносно низькі ціни на паливо.

 

Найдорожчий бензин з країн Європи в перерахунку на російську валюту продається в Нідерландах - 110,8 рублів за літр. Далі йдуть Італія, Греція, Португалія та Данія. У цих країнах літр бензину коштуватиме дорожче 105 рублів за літр.

 

Найдешевше дизельне паливо продається в Білорусі і Казахстані - в цих державах ціна приблизно однакова і становить 37 рублів за літр. На третьому місці, як і за ціною на бензин, знаходиться Росія (40,8 рублів за літр).

 

Найдорожче дизельне паливо в Швеції - 103,8 рубля за літр. Також більше 95 рублів літр дизельного палива коштує в Італії, Великобританії, Франції і в Норвегії.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини