Результат переговорів між Індією і ExxonMobil обіцяє проблеми для LNG-ринку

11.09.2017

Індія домоглася значного зниження цін на скраплений природний газ (LNG) від американського енергетичного гіганта ExxonMobil за тим самим підписаним 20-річному контракту на поставку ресурсу. Галузеві експерти назвали це «поганим знаком для глобальних виробників», передає Reuters.

 

Довгострокові контракти рідко переглядаються на ринку LNG. Результати переговорів Індії і ExxonMomil демонструє, як поставки зрідженого природного газу з нових заводів в Австралії і США змінили ринок за останні два роки, кажуть експерти.

 

Індія вела агресивну політику в пошуку дешевих угод, а також перегляд контракту з Катаром в 2015 році. Однак справжні проблеми чекають виробників LNG в тому випадку, якщо основні покупці ресурсу в Японії, Південній Кореї та Китаї послідують цьому прикладу.

 

Індійський міністр нафти Індії Дхармендра Прадхан заявив 9 вересня, що країна добилася перегляду умов контракту, погодженого в 2009 році, на щорічну поставку приблизно 1,5 млн тон LPG з частки ExxonMobil в проекті Gorgon LNG в Австралії. Зараз цю частку купує індійська Petronet LNG Limited - одна з найбільш швидкозростаючих світових енергетичних компаній.

 

Індійські споживачі скоро отримають СПГ по «доброзичливою ціною», додав міністр.

 

Експорт LNG з проекту Gorgon почався в 2016 році.

 

Через перегляд умов контракту з Індією ExxonMobil втратить 15% виручки від продажу своїх активів Petronet, вважає аналітик RBC Бен Вілсон. Якби американська компанія не погодилася переглянути контракт, Petronet, міг би відмовитися від угоди, в результаті чого мейджор був би змушений перепродати законтрактовані Індією обсяги скрапленого газу на слабкому спотовому ринку. В результаті ExxonMobill поніс би ще більші збитки.

 

«Вони вибрали меншу кількість двох зол», - сказав Вілсон, додавши, що це стало тривожним сигналом для інших виробників LNG, таких як Woodside Petroleum з Австралії.

 

ExxonMobil ситуацію не коментує.

 

Аналітики підкреслюють: то, що Індія змогла змусити ExxonMobil переглянути умови довготривалого контракту, що стало останнім доказом, що сьогодні покупці мають перевагу на ринку, де спотові ціни на СПГ значно нижче контрактних цін на нафту, які були підписані під час нафтового буму.

 

Як повідомляв enkorr, Індія робить ставку на LNG як паливо для вантажівок і автобусів. «Використання СПГ в якості транспортного палива [перебуває] в списку пріоритетів уряду ...», - розповів Дхармендра Прадхан.

 

Європа прискорює будівництво LNG-заправок, які стануть частиною транспортної мережі TEN-T, по якій пересуваються вантажівки, які використовують в якості палива LNG, а також стиснений природний газ (CNG).

За матеріалами:enkorr

Всі новини