РФ поставить для Білорусі 24 млн тон нафти в 2017 році

06.04.2017

Росія збільшить поставки нафти в Білорусь з 13 квітня тільки після отримання платежу за газ, заявив віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович.

 

Новий графік поставок нафти в Білорусь також буде підписаний після погашення боргу, повідомив пізніше журналістам перший заступник голови Міненерго Олексій Текслер. «Після розрахунків за газ будуть підписані ці документи», - сказав він.

 

Втім, президент РФ Володимир Путін в понеділок повідомив, що Росія і Білорусь врегулювали всі спірні питання в нафтогазовій сфері. За словами віце-президента РФ Аркадія Дворковича, відновлення поставок нафти в Білорусь може початися вже в квітні. Російська сторона робить все можливе, щоб організувати поставки нафти в Білорусь з розрахунку 24 млн тон на рік, додав він.

 

У вівторок, віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко повідомив, Росія відновить поставки нафти в Білорусь в обсязі 24 млн тон в рік не пізніше 13 квітня. Такий обсяг російської нафти буде поставлятися щорічно до 2024 року включно.

 

Відзначимо, що ПАТ «Транснефть» планує в другому кварталі 2017 року прокачати в Білорусь 6 млн тон нафти. Про це повідомив радник президента компанії, прес-секретар Ігор Дьомін.

 

«У другому кварталі припускаємо прокачати 6 млн тон, в третьому - 7 млн ​​тон, в четвертому - 7 млн ​​тон. З урахуванням того, що в першому кварталі в Білорусь було прокачано 4 млн тон, за рік виходить 24 млн тон", - пояснив він.

 

«Збільшену прокачування нафти почнемо після отримання оновленого графіка з міністерства енергетики», - уточнив І. Дьомін.

 

Нагадаємо, що конфлікт між РФ і Білоруссю з питання заборгованості за газ призвів до того, що Росія в третьому кварталі 2016 року скоротила поставки нафти в республіку з 5,3 млн тон до 3,5 млн тон. У першому кварталі 2017 року була прокачано 4 млн тон.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини