«Роснефть» і італійська Eni почали спільне буріння свердловини на Чорному морі

19.12.2017

Глава «Роснефті» Ігор Сєчін заявив, що його компанія спільно з італійським енергетичним підприємством Eni почала буріння свердловини на Західно-Чорноморській ділянці.

 

Раніше в цьому році глава «Роснефті» повідомляв, що «Роснефть» і Eni почнуть спільне буріння на Західно-Чорноморській ділянці в другій половині літа 2017 року, проте в зазначений термін цього не сталося. Йшлося про розвідку нафтогазових родовищ на Західно-Чорноморській площі, розташованої на російському шельфі недалеко від узбережжя Кавказу.

 

Західно-Чорноморська площа (Вал Шатського) межує з належним «Роснефти» ділянками «Туапсинський прогин» і «Південно-Чорноморський». Площа ділянки - 8,6 тис квадратних кілометрів, глибина моря тут змінюється від 600 до 2200 метрів. У Західно-Чорноморської площі виділено шість перспективних структур, найбільш великі - Північно-Чорноморська та Марія.

 

Згідно незалежної оцінки, виконаної компанією DeGolyer & MacNaughton, видобувні ресурси ділянки «Західно-Чорноморська площа» складають 1,365 млрд тон нафти. На ділянці вже проведено великий обсяг сейсмічних робіт 2D (450 погонних кілометрів) і 3D (3319 кв. км).

 

Італійська Eni є одним із стратегічних партнерів «Роснефті» в освоєнні російського континентального шельфу Росії - Баренцева і Чорного морів.

 

Угода про спільну розробку кількох ліцензійних ділянок, в тому числі Західно-Чорноморської, сторони підписали в 2013 році. Оператором проекту освоєння площі виступає СП з частками участі 66,67% у "Роснефті" і 33,33% у Eni.

 

За договором, італійська компанія зобов'язується повністю профінансувати витрати на виконання геологорозвідувальних робіт (ГРР). Крім того, Eni компенсує 33,33% витрат на придбання ліцензії, а також історичні витрати на вже проведені ГРР.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини