Роснефть може купити Башнефть

21.07.2016

Роснефть отримала від "ВТБ капіталу" (агент по приватизації) пропозицію придбати 50,1% акцій "Башнефть", які уряд пропонує до приватизації, повідомив Відомостям представник компанії Михайло Леонтьєв.

 

"Ми оцінюємо умови продажу і сформуємо свою позицію з цього приводу", - сказав М. Леонтьєв.

 

Раніше повідомлялося, що "ВТБ капітал" розіслав пропозиції потенційним інвесторам, в тому числі іноземним. Серед інших російських компаній, яким надіслали листи, Лукойл, Газпром, Татнефть та Сургутнефтегаз.

 

Лукойл пропозицію про покупку пакета Башнефти в офіційному порядку поки не отримав, сказав Ведомостям представник компанії. Гендиректор Сургутнефтегаза Володимир Богданов в червні говорив, що компанія не збирається брати участь у приватизації Башнефти. Пропозиція також направлено і приватним особам: Роману Абрамовичу, Володимиру Потаніну, Михайлу Прохорову, Геннадію Тимченку, Аркадію Ротенбергу, Олексію Мордашову, Алішеру Усманову і іншим бізнесменам.

 

З європейських компаній листи отримали Shell, французька Total, британська BP, норвезька Statoil і італійська ENI. Також пропозиція спрямована китайської Sinopec і індійським ONGC і Oil India, про початок приватизації повідомлені великі інвестфонди, в тому числі Silk Road Fund і CIC, Mubadala з Об'єднаних Арабських Еміратів і російський фонд РФПИ.

 

CEO Shell Бен ван Берден говорив Відомостям, що компанія не цікавиться приватизацією Башнефти. Представник BP відмовився від коментарів, представники Total і Газпрому поки не відповіли на питання Ведомостей. Представник Аркадія Ротенберга відмовився коментувати факт одержання листа, але зазначив, що частка в Башнефти бізнесмена не цікавить. Представники Eni і Statoil поки також не відповіли на питання. Statoil не коментує.

 

Державі належить 60,16% голосуючих акцій Башнефти.

 

Як повідомлялося раніше, "Сбербанк CIB" (його залучив до роботи "ВТБ капітал") розглядає два варіанти. Основний варіант - продати весь пакет з хорошою премією стратегічному інвесторові або пулу інвесторів. Премія до ринку повинна бути не менше 20-30%. Якщо претендентів не знайдеться, варто вдатися до продажу на ринку. Зараз 50% акцій Башнефти на біржі стоять 198 млрд руб., весь держпакет - 238 млрд руб.

 

АНК "Башнефть" є головним підприємством групи башкирського ПЕК. До Групи "Башнефть" входять три нафтопереробні заводи - ВАТ "Уфанефтехим", ВАТ "Уфимський НПЗ", ВАТ "Новойл", а також нафтохімічний завод ВАТ "Уфаоргсінтез". Встановлена ​​потужність підприємств складає 24,1 млн. тон вуглеводневої сировини в рік. ВАТ "Уфаоргсінтез" є великим виробником фенолу, ацетону, поліетилену високого тиску (ПВТ) і поліпропілену (ПП). Компанія спеціалізується на видобутку нафти в Башкирії, Західного Сибіру і Оренбурзької області. Постачає нафту як на внутрішній ринок, так і на експорт.

За матеріалами:mrcplast

Всі новини