Росія і Білорусія врегулювали нафтогазову суперечку

18.04.2017

РФ і Білорусія в четвер підписали документи, який врегулює розбіжності між країнами в нафтогазовій сфері. Росія може збільшити поставки нафти в Білорусію з 2021 року. Документи були підписані відразу після заяви «Газпрому» про отримання боргу від Білорусії за поставлений в 2016-2017 роках газ в повному обсязі в 726,2 мільйона доларів. Сторони домовилися про понижуючих коефіцієнтах до діючої формули ціни на газ для Білорусії і відновленні поставок нафти з РФ до Білорусі до рівня 24 мільйонів тон щорічно.

 

Умови ціни на російський газ для Білорусії в 2018-2019 роках будуть визначатися протоколом, який у четвер підписали голова правління «Газпрому» Олексій Міллер і віце-прем'єр Білорусії Володимир Семашко. При цьому на 2017 рік ціни будуть розраховуватися за умовами чинного контракту. Конкретні параметри змін в формулі ціни невідомі, «Газпром» розкрив лише те, що вартість газу для Білорусії, як і раніше залишиться прив'язаною до цін на газ в ЯНАО.

 

Білорусь повністю погасила борг перед «Газпромом»

 

Віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович підтвердив журналістам, що ціна на російський газ для Білорусії з 2018 року складе менше 130 доларів за тисячу кубометрів і пообіцяв, що конкретний розмір знижки озвучить «Газпром». Однак компанія не коментує цю інформацію.

 

РФ і Білорусія обговорювали різні варіанти формування цін на газ, в тому числі відмова від прив'язки до долара, але остаточне рішення поки не прийнято, пояснив Дворкович.

 

Домовленості щодо нафти

 

РФ і Білорусія також домовилися про постачання російської нафти до Білорусі в період з 2017 по 2024 рік в розмірі 24 мільйонів тон на рік трубопровідним транспортом. При цьому РФ може збільшити поставки нафти в Білорусію понад 24 мільйонів тон починаючи з 2021 року, говориться в протоколі про внесення змін до угоди між країнами щодо врегулювання торгово-економічного співробітництва в галузі експорту нафти і нафтопродуктів.

 

Росія отримала додаткові гарантії від Білорусії по газу

 

Дворкович зазначив, що НПЗ Білорусії будуть переробляти не менше 18 мільйонів тон російської нафти з поставляються 24 мільйонів тон на рік. У той же час, реекспорту російської нафти з Білорусі не буде.

 

Як повідомив президент РФ Володимир Путін на початку квітня за підсумками переговорів зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком, Москва і Мінськ домовилися про те, як буде врегульовано нафтогазову суперечку. Сторони знайшли можливість взаємних поступок, домовилися, як буде йти робота в цій сфері не тільки в 2017 році, але і в 2018-2019 роках.

 

Неврегульованим до цього залишається суперечка, яка тривала з початку 2016 року, коли Мінськ заявив про несправедливість ціни на російський газ і в односторонньому порядку став платити за нього меншу ціну. Росія, в свою чергу, заявила про зниження безмитних поставок нафти до Білорусі, пов'язавши це як з недоплатою за газ, так і з недопоставками нафтопродуктів в РФ.

За матеріалами:oilexp

Всі новини