Росія нарощує експорт палива в боротьбі за європейський ринок

13.03.2018

Росія планує різко збільшити експорт палива і наростити свою частку на європейському паливному ринку після великої модернізації своїх нафтопереробних заводів, в яку було вкладено $ 55 млрд, передає Reuters.

 

Модернізація російських НПЗ почалася в 2011 році після того, як країна зіткнулося з нестачею моторного палива на внутрішньому ринку. Москва також змінила свою податкову систему на користь виробництва більш чистого і високоякісного палива. Ця модернізація, яка ще не завершена, привела до збільшення експорту моторного паливного, що знизило рентабельність європейських нафтопереробних заводів.

 

За даними російської нафтопромислової монополії «Транснефть», більше 38% нафтопродуктів з розташованого в Балтійського моря порту Приморськ, ключового експортного терміналу Росії, відправляється в порт Роттердам (Нідерланди). Далі йдуть Німеччина (19%), Великобританія (15%) і Франція (11%).

 

За даними з Приморська, в цьому році планується відправити на експорт 18,3 млн тон дизпалива, в 2019 році - 19,8 млн тон, в 2020 році - 23,9 млн тон.

 

В цілому «Транснефть» планує цього року збільшити експорт дизельного палива з ультранизьким вмістом сірки (ULSD) - найчистішого дизеля, використовуваного автомобілістами в Європі - на 3 млн тон, до 26 млн тон.

 

Ендрю Рід, аналітик консалтингової компанії ESAI Energy в США, сказав, що завдяки широкомасштабним інвестиціям в Росії з'явилися надлишкові потужності з виробництва особливо чистого відповідного для Європи ДП.

 

«В даний час Росія експортує понад 650 тис. бар. ДП на добу, - сказав він. - Експорт більш чистого дизпалива дозволить Росії збільшити свою частку на європейському ринку на шкоду конкурентам в США і на Близькому Сході».

 

Росія планує ввести 15 нових установок гідрокрекінгу, які дозволяє їй до 2022 року випускати 18,2 млн тон дизпалива класу ULSD. При цьому загальний обсяг виробництва дизельного палива може досягти 22 млн тон, якщо будуть введені в експлуатацію всі 27 установок переробки залишків мазуту.

 

Росія також має намір виробляти більше бензину. Відповідно до галузевими джерелами та даними Reuters, ті ж підприємства зможуть щорічно виробляти до 10 млн тон Нафти до 2022 року.

 

На тлі скандалу, що отримав назву «дізельгейт», використання дизпалива в Європі опинилося під пильною увагою. Німецькі автовиробники, включаючи Daimler і BMW, вже зіткнулися з негативною реакцією на дизельні технології, в які вони вклали мільярди.

 

Уряд Німеччини прагнуло знайти способи уникнути заборон на сильно забруднюють дизельні автомобілі в великих містах після рішення суду.

 

Проте, не дивлячись на те, що продажі нових бензинових автомобілів в Європі ростуть, дизель ще не витіснений з ринку, говориться в недавньому звіті JBC Energy. Тому наслідки «дізельгейта» поки не становлять серйозної загрози для планів Росії наростити експорт дизпалива в Європу.

 

Як повідомляв enkorr, в кінці лютого Вищий федеральний адміністративний суд Німеччини виніс рішення на користь того, що великі міста країни мають право забороняти експлуатацію дизельних автомобілів.

За матеріалами:enkorr

 

 

Всі новини