Росія потіснила Білорусь на українському ринку дизпалива

24.04.2018

У січні-березні 2018 року поставки російського дизельного палива в Україні вперше перевищили імпорт з Білорусі.

 

За даними консалтингової компанії UPECO в першому кварталі відвантаження ДП виробництва російських НПЗ склали 526,3 тис. тон, збільшившись більш ніж в два рази до рівня 2017 року. У свою чергу, імпорт білоруського дизельного палива виробництва Мозирського і Новополоцького НПЗ знизився на 23,6%, до 422,4 тис. тон.

 

У структурі наповнення вітчизняного ринку частка ДП з РФ збільшилася з 22% до 43%, в свою чергу частка білоруського ДП зменшилася з 51% до 34,4%. Таким чином сумарно Росія і Білорусь займають близько 77,5% ринку в Україні. У свою чергу вітчизняні виробники Кременчуцький НПЗ і Шебелинський ГПЗ - наповнюють тільки 12,1%.

 

Головними напрямками імпорту російського дизельного палива в Україні стали поставки по нафтопродуктопроводу, безпосередньо по системі «ПрикарпатЗахідтранс», а також з ЛВДС «Транснафтопродукт» в Росії та Білорусі - 508 тис. тон. За звітний період найбільшими постачальниками дизпалива в Україні стали структури Wexler Group і Proton Energy, які є власниками обсягів ДП «Роснефти», яке імпортується в нафтопродуктопроводом. На ці компанії припадає 43,5% всього імпорту дизельного палива в Україні.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини