Росія знову зупиняє експорт зрідженого газу в Україну

04.04.2017

Зупинку вантажів по ряду експортерів Нафторинку повідомили українські імпортери. «800 тон російського ЗВГ на початку квітня розгорнули по ст. Валуйки (Росія, Бєлгородська обл.) з Оренбурга («Газпроменергосеть»), там же не можуть «замитнити» 100 тон СІБУРовского газу, - повідомив один з учасників ринку. За словами іншого, порожніми повертаються газовози з ДПС «Газпроменергосеті» в Білгороді.

 

Російські експортери повідомили Нафторинку, що минулого тижня в Міненерго РФ повинно було відбутися нарада, на якому в тому числі мало обговорюватися обмеження на експорт енергоносіїв в Україну. Вже з 1 квітня 2017 Федеральна служба з технічного та експортного контролю Росії (ФСТЕК) стала запитувати у експортерів ЗВГ додаткову інформацію про одержувача і вантаж, який залишає територію Євразійського союзу. Без дозволу ФСТЕК, компанії не можуть оформити митне оформлення.

 

На митні пункти прийшла телеграма про надання відсутніх документів. «Раніше ці норми (дозвіл ФСТЕК) застосовувалися по відношенню ДП, зараз на весь ЗВГ. З досвіду - дозвіл можна отримувати до 30 днів», - повідомив Нафторинку один з білоруських експортерів.

 

Нагадаємо, у вересні 2015 року ФСТЕК вводила обмеження на експорт нафтопродуктів (бензину, газу і ДП) в Україні. Раніше обмеження стосувалося тільки тих нафтопродуктів, які є в спеціальному переліку (Міжгалузевий обмежувальний перелік палив, масел, мастил, спеціальних рідин, консерваційних матеріалів і присадок, дозволених до застосування в озброєнні, військової та спеціальної техніки). У списку перераховані всі основні виробники нафтопродуктів, паливо яких продають українські оператори. Відзначимо, що перелік не містив скраплений газ.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини