Росія звела до мінімуму постачання ЗВГ в українські порти

15.12.2016

Транзит зрідженого газу через територію України в листопаді 2016 року скоротився в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на 44,5%, до 127,4 тис. тон. Про це OilNews повідомили в «Консалтинговій групі А-95» з посиланням на дані власного дослідження.

 

Основне падіння як і раніше доводиться на транзит ЗВГ через порти України, який знизився на 40,6%, до 40,3 тис. тон. Основна частка морських поставок - 36 тис. тон - припала на транзит ЗВГ з Казахстану через Одеський порт в Туреччину . Решта 4,3 тис. тон пройшли транзитом по морю через український порт Рені з Росії в Румунію.

 

Крім того, в листопаді 2016 року негативну динаміку показав залізничний транзит ЗВГ. За звітний період його обсяг склав 87,1 тис. тон, що на 43,6% менше показника аналогічного періоду минулого року (125,1 тис. тон).

 

В «А-95» відзначили, що другий місяць поспіль лідером по транзиту через територію України стає Казахстан з обсягом в 66,2 тис. тон. Росія, завжди займала першість за цим показником, транзитувала тільки 59,1 тис. тон. Білорусь в жовтні 2016 року відвантажила трохи більше 2 тис. тони ЗВГ.

 

Відзначимо, що в січні-листопаді сумарний обсяг транзиту скрапленого газу через Україну склав 1,93 млн тон, що на 23% менше, ніж в 2015 році.

 

Нагадаємо, що РФ прагне переорієнтувати свої обсяги ЗВГ на внутрішні російські термінали. Зокрема, нафтоналивний термінал в російському чорноморському порту «Тамань» (Таманський перевантажувальний комплекс, ТПК) 15 жовтня відвантажив перший танкер з ЗВГ найбільшого в Казахстані виробника «Тенгізшевройл» (ТШО), який раніше прямував в український порт «Одеса». У вересні міжнародний трейдер Vitol (продавець ЗВГ ТШО) заявив, що газ в обсязі близько 20 тис. тон на місяць буде перенаправлений з українського порту в російський. Таким чином, з жовтня Україна недоотримує цей обсяг.

За матеріалами:oilnews

Всі новини