Російські трейдери просять ФСТЕК і ФАС прояснити ситуацію з можливим обмеженням поставок ЗВГ в Україні

25.04.2017

Некомерційне партнерство «Рада по товарних ринках», яке є професійною асоціацією незалежних трейдерів Росії, направило звернення до ФАС і Федеральну службу з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК), висловивши стурбованість ситуацією, що склалася навколо можливого введення обмежень на експорт зріджених вуглеводневих газів на територію України. Про це йдеться в повідомленні «Ради по товарних ринках».

 

Приводом для звернень стала публікація в газеті «Комерсант» в середині квітня. За інформацією видання, заступник міністра енергетики РФ Кирило Молодцов на зустрічі з провідними виробниками нафтопродуктів повідомив про майбутній з 1 травня 2017 року введення нового порядку експорту ЗВГ на територію України.

 

У своєму зверненні учасники «Ради по товарних ринках» відзначили, що надання виняткового права поставок ЗВГ на територію України обмеженому числу українських компаній дозволить їм диктувати закупівельні ціни російським постачальникам, що призведе до обмеження конкуренції і дискримінації російських компаній. Це в свою чергу, може спричинити за собою не тільки збитки торгових компаній, але і зниження податкових надходжень до бюджету.

 

НП «Ради по товарних ринках» просить регуляторів взяти ситуацію на контроль з метою недопущення обмеження конкуренції та дискримінації учасників російського ринку нафтопродуктів.

 

Нагадаємо, за даними учасників ринку зрідженого газу з початку травня ФСТЕК може обмежити поставки скрапленого газу в Україну шляхом ліцензування для компаній-імпортерів. Як повідомляють джерела на ринку, «зелене світло» на поставку ЗВГ в Україні в першу чергу отримають структури Курченко і компанії - експортери газу «Роснефти».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини