Російський ринок ПНТ: підсумки березня.

07.04.2016

У лютому - березні російські виробники скоротили обсяги випуску поліетилену низького тиску (ПНТ), тим не менш, цей фактор не привів до дефіциту на ринку. Навіть навпаки, у другій половині березня зафіксовано невелике зниження цін, повідомляється в ціновому огляді ICIS-MRC.

 

Нижнекамскнефтехім з ​​початку лютого по середину березня переорієнтувався на виробництво лінійного поліетилену (ЛПНЩ). "Газпром нафтохім Салават" в кінці березня зупиняв свої потужності на планову профілактику. І, незважаючи на серйозне скорочення обсягів виробництва в березні, на ринку зберігся надлишок пропозиції ПНТ, а до кінця місяця подешевшав литтєвий поліетилен.

 

Найбільший надлишок протягом минулого місяця відзначався на ринку плівкового ПНТ. Цінова ситуація в цьому сегменті була стабільною з лютого, угоди на постачання російського поліетилену полягали в діапазоні 105 000-107 000 руб. за тонну, з урахуванням ПДВ, FCA.

 

Сегмент поліетилену низького тиску для екструзійно-видувного формування був відносно збалансованим, запаси на складах на початок квітня були незначними. Угоди на постачання даного виду поліетилену (ПЕ) протягом місяця полягали в діапазоні 103 500-107 000 руб. за тонну, з урахуванням ПДВ, FCA. Нижній рівень цін був характерний для ПЕ для виробництва габаритної тари (марка 273-83).

 

На ринку литого ПНТ попит протягом березня був дуже низьким. Низький попит в даному сегменті призвів до серйозного зниження цін. Якщо на початок місяця угоди на поставки литого ПНТ полягали в діапазоні 110 000-112 000 руб. за тонну, з урахуванням ПДВ, FCA Казань, то до початку квітня цей вид ПЕ подешевшав до 105 000-106 000 руб. за тонну, з урахуванням ПДВ, FCA Казань.

 

У сегменті трубного ПНТ низький попит нівелював обмеженой пропозиції полімеру з боку російських виробників. Угоди на постачання чорного ПЕ100 полягали в діапазоні 109 000-112 000 руб. за тонну, з урахуванням ПДВ, FCA.

 

У квітні пропозицію ПНТ на ринку виросте за рахунок зростання обсягів виробництва. Проте, до зниження цін цей фактор навряд чи призведе. Навпаки, за рахунок зростання вартості автомобільних перевезень (в квітні традиційно вводяться обмеження на рух вантажного автомобільного транспорту, що веде до зростання вартості доставки) не виключено навіть невелике зростання цін поліетилену.

За матеріалами:mrcplast

Всі новини