Зростання нафтовидобутку в США ставить під загрозу угоду ОПЕК + 11

15.03.2017

Зростання видобутку нафти в США може перешкодити ОПЕК і країнам, що не входять в організацію, пролонгувати пакт про скорочення видобутку і стати каталізатором нової цінової війни. Про це йдеться в листі компанії «Роснефть», адресованому агентству Reuters.

 

Протягом декількох років видобуток сланцевої нафти в США скорочувалася, оскільки ціни на «чорне золото» впали з рівня вище $ 100 / барр. Влітку 2014 року до менш ніж $ 30 / барр. в січні-лютому 2015 року. Це зробило менш прибутковим [в деяких випадках збитковим] використання фрекінгу (технології гідророзриву пласта, - ON).

 

Підписаний у Відні пакт між ОПЕК і 11 державами які не входять в картель про скорочення видобутку нафти на 1,8 млн бар. / добу, за перші шість місяців 2107 року призвів до помітного зростання котирувань. Однак американські нафтовики вирішили скористатися ситуацією і збільшили як виробництво, так і експорт нафти.

 

«Стало очевидно, що видобуток сланцевої нафти в США є і буде залишатися новим глобальним регулятором цін на сировину в доступному для огляду майбутньому», - сказано в письмовій відповіді «Роснефти» агентству Reuters.

 

«Існують значні ризики того, що угода ОПЕК + 11 не буде продовжена частково через внутрішні суперечності [між підписантами віденських угод] і, частково, через зростання видобутку нафти в Сполучених Штатах, які не захочуть приєднатися до [подібним] операціях в доступному для огляду майбутньому».

 

Росія погодилася приєднатися до ініціативи ОПЕК в кінці минулого року, незважаючи на початкове протидію з боку глави «Роснефти» Ігоря Сєчіна, одного з найближчих соратників російського президента Володимира Путіна.

 

«Ми вважаємо, що в довгостроковій перспективі глобальна динаміка попиту на нафту і скорочення інвестицій в період наднизьких цін збалансують ринок, але ризик відновлення цінової війни залишається [вельми високим]», - наголошується в документі.

 

Росія ще не досягла квот скорочення, узгоджених з ОПЕК, в той час як Саудівська Аравія скоротила обсяг видобутку до рівня набагато нижче обіцяного, компенсуючи більш слабке дотримання віденських домовленостей іншими країнами ОПЕК.

За матеріалами:oilnews

Всі новини