У РФ планують ввести негативний акциз на нафту для підтримки НПЗ

10.06.2018

Уряд планує ввести негативний акциз на нафту для підтримки нафтопереробних заводів в рамках завершення "податкового маневру" в нафтовій галузі.

 

На нараді у віце-прем'єра РФ Дмитра Козака з нафтовими компаніями, яке пройшло в середу 6 червня, були затверджені основні параметри "податкового маневру" і заходи підтримки заводів, на яких наполягало Міненерго.

 

"Були зафіксовані ключові параметри" податкового маневру "в галузі - скасування вивізних експортних мит на нафту (зниження мит на 5% в рік протягом шести років), а також введення негативного акцизу на нафту для НПЗ", - наводить слова одного з учасників наради агентство ТАСС.

 

Негативний акциз є податкове вирахування. Міненерго заявляло, що відрахування можуть отримати НПЗ, які вкладають кошти в модернізацію. Про те, на яких умовах був узгоджений акциз для нафтопереробки, учасник наради не уточнив.

 

"У найкоротші терміни буде розроблений відповідний законопроект, який буде містити конкретні параметри завершення" податкового маневру ". В уряді вже на наступному тижні має намір обговорити його основні положення з участю нафтових компаній", - заявив представник віце-прем'єра.

 

Раніше стало відомо, що уряд підтримав ініціативу Мінфіну по завершенню "податкового маневру" в нафтовій галузі за шість років. Мінфін пропонує знижувати експортне мито щорічно на 5 процентних пунктів і до 2024 року довести її до нуля, пропорційно підвищуючи ПВКК.

 

За попередніми оцінками, це дасть бюджету від 1.0 до 1.6 трлн рублів залежно від цін на нафту. Додаткові доходи в 2019 році можуть скласти близько 80.0 млрд.

 

Джерело: RUPEC

Всі новини