З 1 жовтня роздрібний акциз зріс до 1,21 грн / л

06.10.2016

Акциз з роздрібної реалізації нафтопродуктів в IV кварталі 2016 року складе 1,21 грн / л. Про це свідчить курс НБУ, встановлений на 20 вересня 2016 року.

 

Ставка роздрібного акцизу з 1 січня зафіксована на рівні  0,042 грн / л. Його перегляд відбувається щоквартально згідно з курсом євро, встановленим Нацбанком на 20 число попереднього місяця. 20 вересня курс євро становив 27,768908. Зростання акцизу стало наслідком зниження курсу національної валюти. Нагадаємо, в третьому кварталі роздрібний акциз становив 1,17 грн / л, у другому - 1,27 грн / л, в першому кварталі - 1,07 грн / л.

 

Відзначимо, що на сьогодні адміністрування роздрібного акцизу, що надходить до місцевих бюджетів, залишається неефективним. Додатковий податок стимулює власників АЗС до відходу від його сплати різними способами. Так, за даними OilNews, деякі мережі АЗК як і раніше не обкладають безготівкові продажу акцизним податком, відносячи ці обсяги до «відпустки зі зберігання».

 

На думку аналітиків ринку, введення роздрібного акцизу в Україні значним чином спотворило конкуренцію на роздрібному ринку нафтопродуктів, стимулюючи недобросовісних операторів до відходу від його сплати. Особливо сильно податок вдарив по ринку скрапленого газу, де, за розрахунками «Консалтингової групи« А-95 », їм не обкладається до 40% всіх роздрібних продажів.

 

Експерти також відзначають, що єдиним ефективним виходом з ситуації, що склалася стане ліквідація роздрібного акцизу і його перенесення в основну ставку акцизу, який легше адмініструвати. Одночасно владі необхідно розробити ефективний механізм регіонального розподілу даного податку, який зараз розподіляється несправедливо.

 

Як повідомляв OilNews, раніше ДФС опублікувала на своєму сайті законопроект, який передбачає скасування акцизу з роздрібної реалізації нафтопродуктів і синхронне підвищення ставки основного акцизу на бензини, ДП та скраплений газ. Відповідні підвищення розміру ставок акцизного податку на паливо, зокрема, бензини, дизельне паливо і скраплений газ пропонується на еквівалентному рівні 42 євро за тону 1000 л.

За матеріалами:oilnews

Всі новини