Саміт в Досі не завершиться «бичачими» сюрпризами.

12.04.2016

Квітнева зустріч виробників нафти в Досі, на якій буде обговорюватися заморожування обсягів видобутку сирої нафти, сприятиме невеликого зростання котирувань, але також може обернутися черговим падінням цін. Про це йдеться в огляді Goldman Sachs Group Inc.

 

Залучення до процесу заморожування більшості країн-учасниць ОПЕК і таких великих незалежних виробників, як Росія, що не прискорить зниження надлишкової пропозиції на світовому ринку нафти, сказано в документі. При цьому провал саміту може привести до швидкого повернення «ведмежих» настроїв.

 

«Ми не очікуємо, що зустріч закінчиться переходом до бичачого тренду, - заявили аналітики Дем'єн Курвалін і Джефф Курье. - Заморожування видобутку на січневих обсягах не дозволить прискорити відновлення балансу на ринку нафти».

 

Як повідомляв OilNews, 8 квітня торги по стандартам завершилися на 4-місячних максимумах після того, як в січні вартість «чорного золота» досягла 12-річного мінімуму. Зростання котирувань відбулося на спекуляціях через те, що угода виробників нафти на чолі з Саудівською Аравією і Росією знизить глобальний надлишок запропонованої сировини.

 

17 квітня на зустрічі в Досі будуть присутні представники 16 країн, на яких припадає більше половини світових обсягів видобутку нафти. У той же час ряд ключових гравців ринку, такі як Іран і Бразилія, заявили, що не мають наміру обмежувати видобуток. Аналогічну заяву зробила Лівія, яка відмовилася прийняти участь в саміті.

 

На думку аналітиків Goldman Sachs, видобуток сировини ОПЕК швидше збільшиться, ніж залишиться на колишньому рівні або зменшиться, якщо деякі країни-учасниці картелю відновлять зруйноване виробництво. Картель міг би легко наростити видобуток на 500 тис. бар. в стуки при поновленні роботи родовищ в Ірані, Лівії та Нейтральній зоні (спільну розробку нафтогазових родовищ тут ведуть Саудівська Аравія і Кувейт).

За материалами:oilnews

Всі новини