Saudi Aramco починає торгувати «чужою» нафтою

21.09.2017

Saudi Aramco планує розширити свій маркетинговий підрозділ з тим, щоб компанія почала торгувати, крім власної, ще й нафтою інших виробників. Це робиться в рамках підготовки до первинного розміщення акцій (IPO).

 

Очолить розширений підрозділ нинішній генеральний директор Saudi Aramco Products Trading Co. Ібрагім Аль-Буайнайн, повідомляє World Oil. За його словами, сторонні обсяги нафти будуть спрямовані, в тому числі, і на нафтопереробні заводи саудівської держкорпорації з тим, щоб підвищити їх продуктивність.

 

«Перетворення Saudi Aramco в сировинного трейдера - це дуже серйозні зміни в стратегії компанії, - зазначає Едвард Белл, дубайський аналітик Emirates NBD. - Однак на такий крок пішли вже багато світових нафтогігантів». Мета даного рішення, на думку Белла, - продемонструвати майбутнім інвесторам, що Aramco ні в чому не поступається іншим лідерам нафтогазової індустрії.

 

Aramco Trading Co. в даний час є паливним трейдером, який щодня продає 1,5 млн барелів. Третина від цього обсягу виробляється іншими компаніями. Тепер же підрозділ поставить собі за мету зайняти більш значиму частку ринків Азії та Африки.

 

Зокрема, на наступному тижні Aramco Trading відкриє офіс в Сінгапурі. Завданням цього офісу стане торгівля сирою нафтою і паливом у всьому регіоні. Але крім того, в найближчому майбутньому буде розширено лондонський офіс компанії, щоб зміцнити її позиції на західноєвропейському ринку, зазначив Аль-Буайнайн.

 

Нагадаємо, Саудівська Аравія готує первинне розміщення 5% акцій Saudi Aramco. Уряд Королівства заявляє, що загальна вартість держкомпанії становить 2 трлн доларів, в той час як аналітики, включаючи Sanford C. Bernstein & Co. і Rystad Energy, схильні давати більш низькі оцінки.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини