Саудівська Аравія хоче підняти ціни на нафту до $ 60 в 2017 році

01.03.2017

Саудівська Аравія має намір домогтися того, щоб в поточному році вартість нафти піднялася до $ 60 / барр. Про це повідомляє Reuters з посиланням на п'ять галузевих джерел, знайомих з питанням.

 

При такому рівні цін Ер-Ріяд і його союзники по Перській затоці - ОАЕ, Кувейт і Катар - зможуть збільшити інвестиції в нафтогазову галузь, не побоюючись значного зростання поставок сланцевої нафти з США.

 

В процесі реалізації домовленостей про скорочення видобутку нафти ОПЕК неодноразово підкреслювала, що не прагне до конкретного рівня цін. Надзавданням пакту про скорочення є зменшення надлишку нафти і стабілізація ринку. Втім, за зачиненими дверима високопоставлені представники Саудівської Аравії і дружніх їй країн Перської затоки говорять про те, що зростання цін на сировину дозволить позбавити від тиску низьких цін на їх бюджети.

 

У той же час картель не зацікавлений у значному зростанні цін, оскільки це викличе значне збільшення поставок сланцевої нафти з США (а також з глибоководних північноморських родовищ - ON). Розвиток технологій призвело до того, що виробники сланцевої нафти швидко пристосувалися до цінових флуктуацій.

 

«[Саудівці] хочуть бачити ціни на нафту на рівні $ 60 до кінця цього року. Це добре для інвестицій [в галузь]», - сказало джерело, що займає високий пост в нафтовій промисловості однією з країн Перської затоки.

 

Галузеве джерело поза Перської затоки заявив, що «ОПЕК і, зокрема, саудівці сподіваються на більш високі ціни» не тільки для поліпшення інвестиційного клімату, а й для того, щоб підвищити вартість нафтового гіганта Saudi Aramco, частина акцій якого Ер-Ріяд має намір продати [іноземним інвесторам].

 

З середини 2014 року були заморожені або скасовані нафтові проекти на загальну суму понад $ 1 трлн. Зниження інвестицій в майбутні галузеві проекти викликало побоювання, що це може призвести до дефіциту поставок і стрибка цін на нафту.

 

Період між початком розвідувального буріння і введенням родовища в експлуатацію займає близько чотирьох років. У той же час як початок промислового видобутку сланцевої нафти в США може бути здійснено протягом декількох місяців після прийняття відповідного рішення.

 

«Загалом, ціна близько $ 60 в цьому році - це хороша ціна, яка не стимулюватиме зростання видобутку сланцевої нафти», - сказало інше джерело в ОПЕК, додавши, що виробництво сланцевої нафти виросте цього року приблизно на 300 тис. бар. / сут. (Б / с).

 

Третє джерело в ОПЕК відзначив, що на тлі залишається надлишку пропозицій ціни на нафту не подолають рівень $ 60 / барр. до кінця 2017 року. Він також сказав, що якщо видобуток сланцевої нафти зросте на 300 тис. Б / д, ринок без праці адсорбує «зайву нафту», і це ніяк не позначиться на світових цінах.

За матеріалами:oilnews

Всі новини