Саудівська Аравія може змиритися з низькою ціною нафти.

26.04.2016

Саудівська Аравія готова терпіти низькі ціни на нафту в надії на те, що вони в довгостроковій перспективі стабілізуються, вважає економіст британської консалтингової компанії Capital Economics Джейсон Тувей.

 

Саудівська Аравія, найімовірніше, розглядає нафтовий ринок в довгостроковому ракурсі, йдеться в доповіді економіста, отриманому Trend.

 

На його думку, вони, швидше за все, побоюються того, що недалекоглядна угода з підтримки цін буде сприяти розвитку нетрадиційних джерел нафти, що підірве довгострокові позиції країни на ринку.

 

Це також може скоротити попит на вуглеводні і прискорити процес відмови від використання викопного палива, вважає Тувей.

 

Саудівська Аравія тривалий час була головною перешкодою в досягненні домовленості щодо скорочення видобутку нафти. Країна заради збереження частки на ринку вважала за краще мати справу з низькими цінами на нафту, ніж втратити свою частку.

 

Останнє засідання країн-нафтовиробників в Досі також завершилося без досягнення угоди про замороження видобутку нафти на рівні січня. Причиною стало неучасть в цьому плані Ірану і Лівії.

 

Згідно з останньою доповіддю ОПЕК, видобуток нафти в Саудівській Аравії в березні залишилася без зміни на рівні 10,2 мільйона барелів на добу.

 

Світові ціни на нафту в четвер демонструють слабку динаміку зростання, при цьому напередодні були встановлені нові максимуми за 2016 рік. Вартість червневих ф'ючерсів на Brent перевищила сьогодні 45 доларів за барель. Основною причиною низьких цін сьогодні називають надлишок поставок на ринок.

 

Генсек ОПЕК Абдулла ель-Бадрі в кулуарах проходить в Парижі Міжнародного нафтового саміту повідомив журналістам, що очікує балансування світового ринку нафти до кінця поточного - початку 2017 року.

 

«Я сподіваюся, що ринок сам зміниться до кінця поточного - початку 2017 року ... Єдина проблема, яка у нас зараз є - це перевиробництво. Якщо ми вирішимо цю проблему, ринок збалансується », - сказав він.

За матеріалами:oilexp

Всі новини