Саудівська Аравія поповнить бюджет на $ 100 млрд. за рахунок нових зборів.

06.04.2016

Саудівська Аравія розробила пакет програм, який покликаний збільшити до 2020 року несировинні доходи в бюджет країни на $ 100 млрд. на рік. Зокрема, стратегія передбачає збільшення податків і урізання субсидій.

 

Саудівська Аравія розробила економічну стратегію, яка передбачає отримання в бюджет країни $ 100 млрд. несировинних доходів на рік до 2020 року в умовах падіння цін на нафту, повідомляє Bloomberg з посиланням на принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана.

 

«Це великий пакет програм, який спрямований на реструктуризацію деяких бюджетоутворюючих секторів», - сказав принц.

 

За його словами, розробляються заходи включачи в тому числі реструктуризацію субсидій, а також введення додаткових податків - на додану вартість, на енергетичні та солодкі напої і на розкіш. Інша обговорювана міра - аналог американської грін-карти, виду на проживання для людини, яка не є громадянином країни, і збільшення квот на працю іноземних фахівців.

 

Саудівська влада розраховує таким чином отримувати додаткові $ 100 млрд. на рік до 2020 року. Зокрема, такі програми, як податок на додану вартість, система грін-карт, а також збільшення квот на зарубіжних співробітників забезпечить, як передбачається, надходження по $ 10 млрд. кожна. Ще $ 30 млрд. передбачається отримати за рахунок реформи субсидій.

 

В цілому ці заходи, припускає саудівська влада, у тричі збільшать не нафтові доходи і таким чином збалансують бюджет.

 

Крім цього, стратегія передбачає продаж частки Saudi Aramco на біржі і створення найбільшого суверенного фонду в світі. Фонд Public Investment Fund (PIF) об'єднає активи на $ 2 трлн. і буде використовуватися королівством для інвестицій в несировинні галузі економіки. В даний час активи PIF, за даними Sovereign Fund Institute, складають $ 5,3 млрд.

 

Принц Мохаммед є другим в черзі успадкування саудівського престолу. Він очолює Раду у справах економіки та розвитку - впливовий орган економічного планування, який був створений після сходження на престол короля Салмана на початку 2015 року.

За матеріалами:oilexp

Всі новини