Саудівська Аравія вирішила рекордно скоротити експорт нафти в листопаді

10.10.2017

Саудівська Аравія повідомила про намір рекордно скоротити експорт нафти в листопаді, передає агентство Bloomberg з посиланням на прес-службу міністерства енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів країни.

 

За словами представника відомства, державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co (Saudi Aramco) має намір скоротити поставки в листопаді приблизно на 560 тисяч барелів на добу - до 7,15 мільйона барелів на добу. При цьому поточні запити від клієнтів компанії на листопад перевищують 7,7 мільйона барелів на добу.

 

Saudi Aramco здійснить "найбільше скорочення поставок в своїй історії" в листопаді, зазначив представник прес-служби відомства.

 

ОПЕК і ряд країн які не входять в організацію (ОПЕК +) домовилися в кінці 2016 року в Відні про скорочення своєї здобичі нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу з жовтневого рівня, з яких 300 тисяч припадають на Росію, 486 тисяч - на Саудівську Аравію. Угода була укладена на перше півріччя 2017 року з можливістю продовження. У травні термін його дії був продовжений на дев'ять місяців - до кінця березня 2018 року.

 

В кінці вересня відбулося чергове засідання міністерського комітету з моніторингу виконання угоди ОПЕК +. На ньому було вирішено запропонувати країнам-учасницям угоди відстежувати дані по їх експорту нафти в якості додаткового механізму до моніторингу даних про нафтовидобуток. При цьому джерело РІА Новости в ОПЕК пізніше повідомляв, що комітет ще не визначився з тим, які рекомендації щодо механізму експорту нафти надати до листопадової зустрічі країн ОПЕК і не входять в організацію держав.

 

Саудівська Аравія ще в липні виступала з пропозицією контролювати експорт нафти в рамках віденської угоди. Міністр енергетики королівства Халід аль-Фаліх пояснював цю ініціативу тим, що дані з експорту нафти іноді не відповідають даним по її видобутку. Саудівська Аравія планувала в серпні скоротити експорт нафти до 6,6 мільйона барелів на добу, тоді як в 2016 році були місяці, коли королівство експортувало понад 7,6 мільйона барелів на добу.

За матеріалами:nefterynok

 

 

Всі новини