Саудівська Аравія різко збільшила видобуток нафти після порушення Росією угоди ОПЕК +

16.05.2018

Саудівська Аравія збільшила видобуток нафти в квітні після того, як Росія другий місяць поспіль порушила угоду щодо стабілізації ринку, укладену з країнами ОПЕК.

 

За місяць державна нафтова компанія королівства Saudi Aramco наростила виробництво на 46,5 тисячі барелів на день. Підсумковий обсяг - 9,959 млн барелів на добу - став рекордним з четвертого кварталу минулого року, випливає з щомісячного звіту ОПЕК про стан світового ринку «чорного золота».

 

Хоча стрибок саудівської видобутку став безпрецедентним більш ніж за 3 роки, загальний обсяг виробництва всередині картелю виріс лише на 12 тисяч барелів на день (до 31,93 млн барелів на добу).

 

Зростання виробництва в Саудівській Аравії було компенсовано новим витком спаду в Венесуелі, яка за квітень втратила ще 41,7 тисячі барелів щоденного виробництва. Загальний обсяг видобутку в країні впав до нового мінімуму за чверть століття в 1,436 млн барелів на добу.

 

На початок травня лише 2 з 11 країн ОПЕК, які підписали угоду про скорочення видобутку, качали більше відведених їм квот, випливає з доповіді. Ірак видобував 4,429 млн барелів на добу (проти необхідних 4,351 млн), а Іран наростив виробництво до 3,823 млн барелів на день (при квоті в 3,797 млн). В цілому ж ОПЕК виконала свою частину угоди на 166%.

 

Росія запускає кілька великих проектів, які будуть збільшувати показники виробництва всупереч угоді, відзначає ОПЕК в доповіді.

 

Так, «Газпром нафта» практично вивела на пікові показники Новопортовське родовище: в березні воно давало 140 тисяч барелів на добу при запланованій планці в 150 тисяч.

 

«Роснефть» на 25 тисяч барелів на день наростила виробництво в Таас-Юрях і планує довести обсяги до 100 тисяч барелів. Одночасно в квітні почався видобуток на Тагульському родовищі (23 тисячі барелів на добу).

 

В цілому видобуток в що не входять в ОПЕК країнах виросте на 1,72 млн барелів на добу за підсумками року і перекриє додатковий попит на нафту (1,65 млн барелів), попереджає картель.

За матеріалами:oilexp

 

 

Всі новини