Саудівська Аравія знижує ставку прибуткового податку, щоб підтримати IPO компанії Aramco

31.03.2017

Уряд Саудівської Аравії знизило прибутковий податок для національної нафтової компанії Saudi Aramco, щоб підтримати первинне розміщення акцій, яке відбудеться в наступному році. Очікується, що це стане найбільшою в світі продажем акцій.

 

Згідно з виданим в понеділок з королівським указом, ставка податку для компанії знижена на 50 відсотків. Раніше Aramco платила 85 відсотків від податку, а також 20 відсотків роялті. У нинішньому указі про виплату роялті не згадується.

 

Дане рішення допоможе Aramco заощадити мільярди доларів, що зробить компанію більш привабливою для приватних інвесторів. Саудівська Аравія планувала дані зміни протягом декількох місяців.

 

Королівський указ - важливий етап в підготовці до найбільшого IPO в світі. Він свідчить про те, що уряд серйозно ставиться до IPO Saudi Aramco. Саудівська Аравія має намір продати 5 відсотків Aramco і направити виручені кошти на розвиток галузей, відмінних від нафтової індустрії, що особливо важливо в світлі зниження цін на нафту.

 

За підрахунками влади, IPO принесе Aramco близько $ 2 трлн. Однак, більшість незалежних аналітиків оцінюють IPO в $ 1 трлн., при цьому відзначаючи, що п'ятдесятивідсотковою знижка на прибутковий податок може допомогти Aramco наблизитися до показника в $ 2 трлн.

 

За словами міністра фінансів Саудівської Аравії Мохаммеда Аль-Джадаана: «Цей крок принесе вигоду для країни, народу і майбутніх поколінь».

 

Саудівська Аравія також робить спроби залучити нафтові компанії Китаю в якості інвесторів для проведеного IPO.

 

Згідно з інформацією, що надійшла від нафтової компанії Sinopec Corp, президент Aramco відвідував компанію для обговорення питань щодо майбутнього IPO.

 

"Ринок Китаю приваблює Aramco в якості основного джерела попиту на нафту і газ. Вони сподіваються на проведення з нами переговорів з приводу майбутнього IPO ", - сказав голова правління Sinopec Corp Ванг Юпу.

 

Уряд Саудівської Аравії прагне погасити дефіцит бюджету в розмірі $ 79 млрд. З огляду на, що 60 відсотків бюджету становить дохід від видобутку нафти, вищевказані нововведення в податковому законодавстві можуть негативно вплинути на фінансовий стан країни.

 

На думку експертів, IPO допоможе Aramco розширити бізнес і сформувати ділове партнерство з приватними компаніями по всьому світу.

 

Один з керівників Aramco Амін Нассер повідомив, що зниження ставки податку допоможе компанії відповідати міжнародним стандартам.

За матеріалами:oilexp

Всі новини