Саудівська Аравія втрачає азіатські ринки збуту

02.07.2016

Саудівська Аравія відходить від своєї стратегії розширення продажів нафти на азіатських ринках і починає поступатися місцем конкурентам в надії на подальше підвищення цін. Такий висновок аналітики агентства Reuters зробили на підставі даних по імпорту енергоресурсів найбільшими країнами Південної і Східної Азії.

 

Так, за перші п'ять місяців 2016 року (з січня по травень) імпорт саудівської нафти в КНР досягав в середньому 1,1 млн бар. /  добу, зростання до аналогічного періоду 2015 року склав 3,9%. При цьому в цілому імпорт нафти Китаєм за ці періоди збільшився на 16,5%. Зокрема, за січень-травень поточного року Росія обігнала Саудівську Аравію, ставши провідним постачальником нафти Китаю: російський імпорт становив 1,06 млн бар. / добу (зростання на 42% до минулого року).

 

В Індії склалася аналогічна ситуація, тільки суперниками Ер-Ріяда виступає вже не Росія, а Іран і Ірак. У січні-травні 2016 року Індія імпортувала нафту з Саудівської Аравії з середньою швидкістю 856 тис. бар. / добу. (зростання на 9,4% до січня-травня 2015 року). При цьому зростання закупівель з Ірану між зазначеними періодами склав 64,5%, до 334 тис. бар. / добу, а з Іраку - 55%, до 892 тис. бар. / добу. Багдад тим самим обійшов Ер-Ріяд в боротьбі за лідерство на індійському нафтовому ринку.

 

В Японії ж Саудівська Аравія і раніше є провідним постачальником з 1,3 млн бар. / добу. Зі свого боку, Ірак наростив поставки нафти в Японію на 51%, хоча в реальному вираженні обсяг залишається незначним - менше 72 тис. бар. / добу.

 

Нарешті, Південна Корея (четверте місце в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні за споживанням нафти) купила саудівської нафти на 7% менше, ніж в минулому році, хоча Ер-Ріяд залишається для неї провідним постачальником. Навпаки, Іран наростив експорт нафти до Республіки Корея вдвічі. У червні обсяги склали 200 тис. бар. / добу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини