Саудівська Аравія збільшила поставки нафти в Китай

21.10.2016

У вересні Саудівська Аравія серйозно наростила поставки нафти в Китай. Це пов'язано виключно зі зниженням ціни на саудівські сорти, стверджує агентство Bloomberg з посиланням на знайомих зі станом справ експертів.

 

Співрозмовники агентства розповіли, що Саудівська Аравія минулого місяця зменшила для Азії ціни на сорт Arab Light (легка нафта) до мінімуму за вісім місяців. Одночасно вартість сорту Arab Medium (середня) скоротилася до мінімального значення за чотири останні місяці. Експерти впевнені, що тільки це допомогло саудитам залучити покупців у Китаї.

 

За попередніми даними, у вересні Китай закуповував у Саудівській Аравії по 1,2-1,3 млн барелів нафти в добу. Отже, загальний обсяг продажів минулого місяця може скласти від 4,9 до 5,3 млн тон. Тоді, як серпні КНР імпортувала з королівства тільки 4,36 млн тон нафти. Залежно від того, яка з цифр підтвердиться, приріст обсягу нафтового імпорту з цього напрямку в вересні може скласти від 13% до 22%.

 

Відзначимо, що Китай в більшій мірі закуповує на світовому ринку середню і важку нафту. Це пов'язано зі специфікою їх нафтопереробки, а також з тим, що значна частина імпортованої сировини використовується в КНР як паливо, тобто в справу йдуть головним чином важкі фракції - соляр і мазут.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини