Саудівська Аравія збільшить ціни на нафту для Азії в лютому

04.01.2017

Саудівська Аравія, як очікується, підвищить ціни на всі сорти сирої нафти, які вона поставить в лютому на ринки Азії. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на галузевих трейдерів.

 

Офіційна ціна продажу (OSP) для саудівської нафти Arab Light може вирости в лютому, принаймні, на $ 0,5 / бар. При цьому опитані агентством респонденти очікують більшого зростання цін на більш важкі сорти. На їхню думку, марки арабська нафта Heavy може подорожчати на $ 0,90-1,00 / бар.

 

Таке зростання «неминучий, враховуючи зміцнення цін на нафту в Дубаї і зростання маржі переробки», - сказав один з трейдерів.

 

Він також додав, що спред в контанго між першим і третім місяцями в цінах на Дубай згідно зі звітами агентства Platts в грудні скоротився на $ 0.55 - до $ 0,60 / бар. в листопаді. Це вказує на зміцнення спотового ринку, заявив експерт.

 

Підписуючи угоди від 30/11 і 10/12 минулого року, Саудівська Аравія взяла на себе зобов'язання скоротити виробництво нафти в січні на 486 тис. бар. / добу - до 10058 млн б / д. Проте, Ер-Ріяд погодився збільшити в січні обсяги експорту нафти вище контрактних обсягів для деяких азіатських клієнтів. При цьому поставки в Європу і США будуть скорочені.

 

Saudi Aramco встановлює свої ціни на сиру нафту на основі рекомендацій клієнтів і після обчислення зміни вартості нафти протягом останнього місяця, виходячи з обсягів видобутку і цін на вуглеводні.

За матеріалами:oilnews

Всі новини