Саудівський міністр нафти відправлений у відставку, міністерство скасовано.

11.05.2016

У п'ятницю, 7 травня, міністр нафти Саудівської Аравії Алі ан-Нуаймі був відправлений у відставку. Відповідний указ напередодні підписав саудівський король Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на агентство Bloomberg.

 

Крім того, Міністерство нафти Саудівської Аравії скасовано. Замість нього сформовано Міністерство енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів.

 

Як пише агентство, 80-річний Ан-Нуаймі очолював Міністерство нафти Саудівської Аравії з 1995 року. Його вважають одним з ініціаторів стратегії, яку Організація країн-експортерів нафти проводить з 2014 року і яка привела до обвалу нафтових котирувань. До своєї відставки Ан-Нуаймі вважався одним з найвпливовіших міністрів міжнародного нафтового картелю.

 

Новостворене Міністерство енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії очолив Халід аль-Фаліх, якого король своїм указом звільнив з посади міністра охорони здоров'я. Він також очолює національну нафтову компанію Саудівської Аравії Saudi Aramco, яка є найбільшою в світі з видобутку і розміром доведених нафтових запасів.

 

Bloomberg відзначає, що, зробивши кадрові перестановки, саудівський король зберіг багаторічну традицію, згідно з якою нафтовою промисловістю королівства керують люди, які не пов'язані родинними узами з королівською родиною.

За матеріалами:oilnews

Всі новини