СБУ і «Укрзалізниця» підсилюють блокування імпорту зрідженого газу

15.02.2017

СБУ разом з «Укрзалізницею» продовжують блокувати імпорт зрідженого газу.

 

Так, в телеграмі від 8 лютого, текст якої має в своєму розпорядженні Нафторинок, «Укразалізнцею» забороняється експлуатація і передислокація 161 вагоно-цистерн для скрапленого газу, які були заблоковані на 16 залізничних санаціях в листопаді 2016 - січні 2017 року.

 

Телеграма підписана директором вантажних перевезень і логістики ПАТ «Укрзалізнаця» Ю. Меркуловим.

 

Причиною нової заборони є вказівка ​​СБУ. «Згідно з інформацією, отриманою від Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, на залізницях України експлуатується 161 вагон-цистерна, що надійшли з Російської Федерації, з пошкодженими сторонніми особами буксових вузлів, що загрожує безпеці руху поїздів і може привести до їх руйнування і виникнення транспортних пригод», - йдеться в телеграмі.

 

У документі вказується, що дозвіл на курсування цистерн може видаватися тільки після їх огляду. «Огляд вагонів проводити на станції дислокації комісійно за участю працівника вагонного господарства регіональної філії, який має право на проведення поточного ремонту колісних пар вантажних вагонів, і представника Служби Безпеки України», - йдеться в телеграмі. Результати оглядів будуть окремими актами по кожному вагону.

 

До телеграми прикладений список з 161 цистерни, з яких і 155 повних і 6 порожніх, які належать ПАТ «Укрспецтрансгаз», ТОВ «Газпромтранс», ПАТ «ГТЛК», «ВТБ Лізинг», ТОВ «Трансекспедиція», ТОВ «Газтехлізінг», « СГ-транс » і ін.

 

Цілком ймовірно, мова йде про вагоно-цистерні зі скрапленим газом компаній «Авторанс», «Газтрон», «Укргазпетролеум», «Паралель», «Надія» та «Пропан Трейд», вільний обіг яких митниця і СБУ блокують вже близько двох місяців. Таким чином, на сьогоднішній день триває блокування понад 4,5 тис. тон скрапленого газу.

 

Нагадаємо, 6 лютого Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) указом №154 ввело санкції відносно більше 20 українських учасників ринку нафтопродуктів та експедиторів.

 

Згідно з наказом №154 санкції були введені відносно найбільших імпортерів зрідженого газу і світлих нафтопродуктів таких як «Надія», «Пропан Трейд», «Газтрон», «Автотранс», «КПК Европлюс», «Паралель», «НП Трейдинг» і ін.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини