Угода ОПЕК + діятиме до балансування ринку, - саудівський міністр

05.12.2017

ОПЕК і країни які не входять в картель нафтовидобувні держави-союзники мають намір підтримувати скорочення видобутку нафти до тих пір, поки глобальне виробництво не прийде у відповідність з світовим попитом, передає worldoil з посиланням на заяву міністра енергетики Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха.

 

Організація країн-експортерів нафти і її партнери минулого тижня домовилися про продовження терміну дії угоди ОПЕК + до кінця 2018 року. Тепер основна увага ринку зосереджена на процесі виходу резидентів і нерезидентів ОПЕК з угоди по закінченні терміну його дії.

 

«Ми будемо дотримуватися нинішнього підходу до тих пір, поки ринок не збалансується», - сказав аль-Фаліх на прес-конференції в Ер-Ріяді після зустрічі з міністром енергетики США Ріком Перрі.

 

«Коли саме ми вийдемо на збалансований ринок, стане більш ясним в червні. Тоді ми і почнемо думати про те, що ми [учасники угоди ОПЕК +] будемо робити в 2019 році», - сказав саудівський міністр.

 

Світові надлишки товарної нафти складають в даний час близько 150 млн бар. На думку аль-Фаліха, виснажити їх в найближчі чотири місяці неможливо, оскільки сезонне зростання попиту буде компенсований збільшенням виробництва сланцевої нафти в США.

 

«Сланцева нафта необхідна світу, оскільки вона відіграє свою роль в задоволенні певних потреб [ринку]», - резюмував Халід аль-Фаліх.

 

Як повідомляв enkorr, в процесі обговорення пролонгації угоди ОПЕК + Росія висловила побоювання, що такий крок може перегріти ринок і сприяти зростанню частки США на світовому ринку нафти. У зв'язку з цим протокол про пролонгацію угоди передбачає проведення в червні 2018 року проміжної зустрічі країн-підписантів документа. У разі, якщо одна або кілька країн вважатимуть ринок перегрітим, вони мають право на вихід з угоди.

 

У зв'язку з цим деякі галузеві експерти вважають, що в другій половині майбутнього року або на початку 2019 року ціни на нафту можуть знову впасти, якщо учасники угоди не розроблять поетапну стратегію виходу з неї.

За матеріалами:enkorr

Всі новини