Вересневий імпорт зрідженого газу в Україну б'є рекорди - 117,8 тис. тон

06.10.2016

У вересні 2016 року в Україну було імпортовано рекордну кількість зрідженого газу, яке, за даними консалтингової компанії UPECO, склало близько 117,8 тис. тон. У порівнянні з вереснем минулого року імпортні поставки збільшилися на 68%.

 

У вересні також змінився напрям поставок, так трейдери імпортували скраплений газ з Європи, а також з Середземномор'я, використовуючи танкери-газовози.

 

З цієї кількості на Росію (включаючи реверс з Європи) припало 96,2 тис. тон, на Білорусь - 15,9 тис. тон, Єгипет - 2,3 тис. тон, Литву - близько 2 тис. тон. Поставки з Італії та Голландії склали близько 1,4 тис. тон.

 

Відзначимо, що з зазначених обсягів скрапленого газу понад 2,9 тис. тон склала широка фракція легких вуглеводнів (ШФЛУ), яка використовується для отримання товарного ЗВГ. Левову частку ресурсу в Україні завезла компанія «Газтрон».

 

Головними імпортерами скрапленого газу у вересні стали: «Надія» - 17,2 тис. тон, «БРСМ-Нафта» - 10 тис. тон, «Пропан Трейд» - 7,4 тис. тон, WOG - 7,4 тис. тон, «Майстер Преміум» - 6,9 тис. тон, «Газтрон» - 6,1 тис. тон та ін.

 

Нагадаємо, в серпні імпорт зрідженого газу в Україну також показав рекордне зростання - близько 107 тис. тон, що на 47,5% більше, ніж за аналогічний місяць минулого року.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини